Význam rocku a múdrosť mladosti. Aj tak by sa dalo vyjadriť heslo magazínu, ktorý v roku 1967 založil Jann Wenner. Odvtedy sa Rolling Stone zameriava na hudobnú scénu, ale aj na politické témy a spoločenské komentáre. Agentúra AP o ňom hovorí ako o „starej legende, ktorá navždy zmenila hudobnú žurnalistiku“ v podaní jeho zakladateľa Janna Wennera. Ale poďme pekne od začiatku.
Americký rockový sen
Všetko sa začalo v roku 1967, keď sa Jann Wenner a malá skupina vyznávačov rokenrolu zišli v podkroví v San Franciscu s veľkými nápadmi a malými finančnými prostriedkami, aby vytvorili „Rolling Stone“. Treba len pripomenúť, že San Francisco bolo v tom čase akýmsi centrom hippies a kontrakultúry (protest proti dominantnej, masovej kultúre, odmietanie jej hodnôt a stereotypov, pozn. red.), takže ideálna „živná“ pôda pre partiu rockových revolucionárov.
A Wenner už v mysli tvoril časopis, ktorý by zaznamenával rýchlo rastúcu rockovú scénu. Ako svojho partnera si vybral hudobného kritika Ralpha Gleasona. Okrem neho dal dokopy malú skupinu zloženú z Angie Kucherenkovej, ktorá bola jeho spolubývajúcou, Joan Roosovej, kamarátky z vysokej školy (ktorá bola náhodou sesternicou mladého Roberta De Nira), umeleckým riaditeľom sa stal John Williams a súčasťou tímu bol aj Michael Lydon, bývalý redaktor Newsweeku a Esquire.
Wenner si od rodičov a rodičov svojej budúcej manželky Jane Schindelheimovej požičal 7 500 dolárov, s partiou sa presťahovali do podkrovia na ulici Brannan 746 a pustili sa do práce na prvom čísle.
Zostáva vám 77% na dočítanie.