Najrýchlejší maratón zabehnutý po spiatočky
Zatiaľ čo pre niekoho je nepredstaviteľné zabehnúť maratón pod štyri hodiny, Číňan Xu Zhenjun to zvláda s prehľadom, a to dokonca po spiatočky. So svojim časom 3 hodiny 43 minút sa stal v roku 2004 najrýchlejším mužom, ktorý zdolal 42 kilometrov chrbtom vpred.
Najrýchlejšie zabehnutých 100 metrov po všetkých štyroch
Katsumu Tamakoshimu z Japonska sa právom prezýva opičí muž. Dokázal si totiž dokonalo osvojiť pohyb opíc, a vďaka tomu sa stal najrýchlejším mužom planéty v behu na 100 metrov po všetkých štyroch. Jeho rekordný čas 15,71 sekúnd však vyžadoval tvrdé úsilie. Nielenže Katsumi strávil niekoľko rokov dôkladným štúdiom pohybu opíc, ale údajne tento druh pohybu praktikoval tiež vo svojom zamestnaní, kde pracuje ako upratovač.
Najrýchlejšie zabehnutých 100 metrov vo vysokých opätkoch
Každá žena, ktorá niekedy dobiehala autobus vo vysokých opätkoch, vie, že byť rýchla je v týchto topánkach veľmi náročné. Avšak Julia Plecher ako by snáď lepšie topánky na šprint ani nepoznala. Táto mladá Nemka je s časom 14,53 sekúnd držiteľkou svetového rekordu v behu na 100 metrov v opätkoch s výškou aspoň sedem centimetrov. Pre takýto výkon je podľa Julie najdôležitejšie vybrať si topánky s uzatvorenou špičkou, aby sa noha pri behaní čo najmenej šmýkala.
Najdlhší šál upletený pri maratóne
Ak máte bežeckú krízu a hľadáte motiváciu, vďaka ktorej váš tréning opäť dostane zmysel, máme pre vás zaručený tip. Môžete podobne ako David Babcock z USA začať pri behaní pliesť šály. V čase 5 hodín 48 minút dokončil maratón a súčasne pri ňom uplietol šál o dĺžke 3,7 metrov. Možno vás napadne, ako je možné, že mu šál pri pretekoch niekto nepristúpil. Aj na to však David myslel, po celý čas ho omotával okolo seba.
Najdlhšie ubehnutá vzdialenosť pri horení vlastného tela
Keď priatelia požiadali Antonyho Brittona, aby s nimi bežal dobročinný beh, Anthony začal ihneď rozmýšľať, ako by pri tom mohol zužitkovať svoje dlhoročné skúsenosti kaskadéra. A tak sa zrodil nápad ubehnúť čo najdlhšiu vzdialenosť, zatiaľ čo sa jeho telo bude zmietať v plameňoch. Anthony sa nakoniec vďaka svojmu odvážnemu nápadu zapísal do Guinessovej knihy rekordov hneď dvakrát. Stal sa rekordmanom v behu na 100 metov, ktorý mu po zapálení trval 24,58 sekúnd. Druhý rekord si pripísal za najdlhšie ubehnutú vzdialenosť, a to 204,23 metrov. Hoci niektorým nad jeho hazardným kúskom zostáva rozum stáť, Anthony veľmi dobre vie, prečo toľko riskoval. Vďaka svojim dvom svetovým rekordom totiž pomohol získať finančné prostriedky na liečbu onkologicky chorých detí.