Čierny koral
Koraly vyzerajú ako farebné podvodné skaly či rastliny, ale v skutočnosti ich tvoria bezstavovce, ktoré sú nazývané polypy. Neustále sa množia a nahrádzajú sa vytváraním geneticky identických kópií, vďaka čomu sa zväčšujú. Koraly sa teda skladajú z viacerých identických organizmov, čiže životnosť koralov je skôr tímovou prácou. Hlboko morské čierne koraly patria medzi najdlhšie žijúce. Vzorky, ktoré sa našli pri pobreží Havajských ostrovov mali približne 4 265 rokov.
Turritopsis dohrnii
Nazýva sa aj nesmrteľnou medúzou, pretože má potenciál žiť večne. Medúzy svoj život začínajú ako larvy, následne sa usadia na morskom dne a premenia sa na polypy. Z nich následne vznikajú plávajúce medúzy. Zvláštnosť týchto jedincov je, že ak sú fyzicky poškodené alebo hladujú, dokážu sa premeniť späť na polypy a neskôr sa vrátiť do svojej podoby medúzy.
Na základe informácií Prírodovedného múzea v Londýne, medúzy dokážu opakovane meniť svoj životný cyklus, vďaka čomu za vhodných podmienok nemusia nikdy zomrieť na starobu. Sú to malé jedince, ktoré majú priemer len 4,5 milimetrov. Konzumujú ich ryby či zomierajú iným spôsobom, ale ak sa im pri troche šťastia podarí vyhnúť sa všetkým nástrahám, môžu skutočne dosiahnuť nesmrteľnosť.
Hydra
Ďalší jedinec, ktorý sa považuje za potencionálne nesmrteľného, je Hydra. Je to skupina malých bezstavovcov s mäkkým telom, ktoré sa trochu podobajú medúzam. Tvoria ich kmeňové bunky, ktoré sa neustále regenerujú prostredníctvom duplikácie. Samozrejme, v prirodzených podmienkach umierajú kvôli číhajúcim hrozbám, ako sú predátori či choroby, ale ak by sa tomu dokázali vyhnúť, mohli by sa regenerovať večne a dosiahnuť nesmrteľnosť. „Zdá sa, že nestarnú, takže sú potenciálne nesmrteľné,“ povedal Daniel Martínez, profesor biológie na Pomona College v Claremonte, v Kalifornii.