Stanislav Lobotka úraduje s loptou počas zápasu Slovensko Ukrajina.UEFA via Getty Images
StoryEditor

Futbal dominuje obrazovkám. Markíze prináša až 60 percentný trhový podiel

24.06.2024, 13:57
Autor:
redred

Televízny líder dosiahol v piatok vďaka diváckemu záujmu o futbal v cieľovej skupine 13-55 celodenný trhový podiel 28,4 percenta, ktorý je pre neho najvyšší od novembra 2019.

Slovenská futbalová reprezentácia má za sebou svoje druhé vystúpenie na sledovanom  šampionáte UEFA EURO 2024. V napínavom popoludňajšom súboji s mužstvom Ukrajiny futbalisti Slovenska v piatok 21. júna po prvom polčase viedli gólom Ivana Schranza, súper však napokon vývoj zápasu otočil na konečný výsledok 1:2-

Pri obrazovkách televízie Markíza fandilo slovenským sokolom v univerzálnej cieľovke takmer 800 tisíc divákov vo veku nad 12 rokov a trhové podiely stretnutia prekročili 60 percentnú hranicu v hlavnej, obchodne podstatnej cieľovej skupine 13-55. Zároveň išlo o suverénne najsledovanejším programom dňa v rámci ponuky všetkých slovenských staníc.

V komerčnej cieľovej skupine 13-55 dosiahol 2. polčas zápasu Slovensko - Ukrajina rating 11,2 percenta a extrémne vysoký trhový podiel až 65,5 percenta. K obrazovkám TV Markíza pritiahol 610 tisíc divákov starších ako 12 rokov, zaplo si ho dokonca až 783 tisíc divákov (sledovalo nepretržite aspoň tri minúty).

Nemenej zaujímavo si z hľadiska sledovanosti počínal aj predchádzajúci 1. polčas zápasu, ktorý v cieľovej skupine 13-55 zaznamenal rating 8,7 percenta a podiel na trhu 64,3 percenta. Celkovo ho sledovalo 514 tisíc divákov vo veku nad 12 rokov, pričom v čase vysielania zasiahol až 692 tisíc divákov.

image

Haraslín je aktuálne s národným tímom Slovenska na európskom šampionáte v Nemecku.

TASR
Menšie stanice skupiny Markíza získali v závere pracovného týždňa až 16 miest v rebríčku TOP 20 najsledovanejších programov. Najviac zabodoval 2. polčas večerného zápasu Poľsko - Rakúsko, ktorý na obrazovkách  Dajto dosiahol rating 2,4 percenta a nadpriemerný trhový podiel 16,8 percenta v cieľovej skupine 13-55. Zápas sledovalo celkovo 141 tisíc divákov starších ako 12 rokov. Predchádzajúci 1. polčas zaznamenal v cieľovej skupine 13-55 rating 2,1 percenta a podiel na trhu 17,2 percenta. Pri obrazovkách TV Dajto v tom čase sedelo 123 tisíc divákov vo veku nad 12 rokov.

V sobotu 22. júna sa najsledovanejším programom dňa v oboch hlavných cieľových skupinách stal 2. polčas večerného zápasu Belgicko - Rumunsko, ktorý na obrazovkách TV Markíza dosiahol rating 6,5 percenta a podiel na trhu 29,6 percenta v cieľovej skupine 13-55. Nenechalo si ho ujsť 343 tisíc divákov starších ako 12 rokov, pričom zasiahol až 517 tisíc divákov.

Na obrazovkách TV Markíza zabodovalo tiež popoludňajšie stretnutie Gruzínsko – Česko, ktorého 2. polčas zaznamenal rating 4,3 percenta a podiel na trhu 32,3 percenta v cieľovej skupine 13-55. Svojím výkonom sa môže pochváliť aj predchádzajúci 1. polčas tohto stretnutia, ktorý dosiahol rating 3,7 percenta a podiel na trhu 27,6 percenta.

image

Nemecký hráč Niclas Füllkrug (uprostred vľavo) oslavuje so spoluhráčmi po tom, ako strelil úvodný gól počas zápasu A-skupiny Švajčiarsko - Nemecko.

TASR
Menšie stanice skupiny Markíza získali v sobotu 15 miest v rebríčku TOP 20 najsledovanejších programov. Najväčšiu divácku pozornosť si získal 2. polčas podvečerného zápasu Turecko - Portugalsko, ktorý na Dajto dosiahol rating 3,2 percenta a na malú stanicu vysoko nadpriemerný trhový podiel 18,6 percenta v cieľovej skupine 13-55. Predchádzajúci 1. polčas zaznamenal rating 2,5 percenta a ešte lepší podiel na trhu 19,5 percenta.

Najsledovanejším programom dňa v cieľovej skupine 13-55 sa v nedeľu 23. júna stal 2. polčas večerného zápasu Švajčiarsko - Nemecko, ktorý TV Markíza priniesla v priamom prenose. V čase po 22:00 hodine uhral rating 5,9 percenta a trhový podiel 24,6 percenta. Druhú polovicu tohto atraktívneho stretnutia si v cieľovej skupine 12+ vychutnalo celkovo 323 tisíc divákov so zásahom až na 517 tisíc divákov.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
01. júl 2024 14:27