Nečakaná situácia nastala v našom najčítannejšom týždenníku Plus 7 dní. V pravidelnom príhovore s názvom Slovo, ktorý vyšiel v aktuálnom vydaní, sa šéfredaktorka Katarína Šelestiaková rozlúčila s čitateľmi. "Vážení čitatelia, bolo mi cťou pre Vás písať," napísala na záver svojho príhovoru. Nebolo by na tom nič zvláštne, pokiaľ by išlo o bežný odchod. Katarína Šelestiaková však v príhovore naznačila aj dôvod odchodu. A tým aspoň z jej slov, je stopnutá otázka týkajúca sa sexuálnej orientácie nášho súčasného premiéra Petra Pellegriniho.
V celom príhovore šéfredaktorka píše o rozhovoroch s konfrontačnými otázkami, ktorých ako redaktorka Plus 7 dní, urobila niekoľko. A vždy, za čias Miloša Luknára, takéto rozhovory s konfrontačnými otázkami vychádzali.
Špeciálny odsek venuje Šelestiaková lídrovi strany, ktorého síce nemenuje, ale píše o ňom: "Líder strany, ktorá prostredníctvom čelných predstaviteľov bojuje proti LGBT a do omieľania otvára marginálne hodnotové otázky, zjavne sa vymedzujúc vo vzťahu k sexuálnym menšinám, by mal zvládnuť otázky týkajúce sa jeho orientácie. Ak nie je na konfrontácie s takouto otázkou pripravený a následne prepadne panike, je to len dôkaz, že sme trafili klinec o hlavičke a máme v talóne skvelý ďalší skvelý rozhovor."
Šelestiaková ďalej píše, že šéfredaktor, ktorý politikom, ale aj rôznym "Kočnerom" dovolí rozhodovať, na čo sa môžu redaktori pýtať, nie je novinár, ale správa sa ako platená PR agentúra. A takých je, žiaľ, čoraz viac. Následne šéfredaktorka naznačuje, že ju si ako novinárku nikto nekúpi. Takto vyzerá príhovor Kataríny Šelestiakovej:
Snažili sme sa získať stanovisko Kataríny Šelestiakovej, napísala nám, že reagovať bude zajtra.
Šelestiaková vo funkcii šéfredaktorky Plus 7 dní pôsobí od júla minulého roka, kedy vystriedala Anku Žitnú Lučaiovú.
Na situáciu v PLus 7 dní reagoval Michal Teplica, šéf mediálneho domu, kde Plus 7 dní vychádza. Ako generálny riaditeľ otvorene komunikoval vedeniu celej redakcie týždenníka svoj nesúhlas s tým, aby boli súčasťou rozhovoru s predsedom vlády SR otázky, ktoré sa mali týkať jeho intímneho života. Rozhovor bol súčasťou seriálu, ktorý týždenník publikoval pred parlamentnými voľbami a postupne oslovoval všetkých lídrov kľúčových politických strán. Ani v jednom z týchto rozhovorov nepadli otázky intímneho, či sexuálneho charakteru. Kladenie takýchto otázok odporuje etickým a profesijným štandardom NMH. Sexuálna orientácia ktoréhokoľvek politického lídra nijak nesúvisí s jeho schopnosťou vykonávať profesiu, nesúvisí ani s verejným záujmom a preto do takéhoto rozhovoru nepatrí. Všetky rozhovory s politickými lídrami podliehali autorizácii, vrátane rozhovoru s predsedom vlády. Respondent tiež vyjadril nesúhlas s tým, aby bola zverejnená tá časť rozhovoru, ktorá obsahovala intímne otázky. Vydavateľ v diskusii s vedením redakcie Plus 7 Dní nikdy nespochybnil samotné vydanie uvedeného rozhovoru, avšak žiadal šéfredaktorku týždenníka, aby časť rozhovoru, ktorá sa týkala sexuálnej orientácie, nebola publikovaná a ani inak zverejňovaná.
Vyplýva z nej, že Kočner cez Haščáka ovplyvňoval obsah v médiách patriacim Pente. V obsiahlej komunikácii Haščák písal Kočnerovi, že mu „veľakrát so svojimi médiami vyšiel v ústrety“.
„Robil som to preto, lebo ťa pokladám za kamaráta a aj preto, lebo si to, ako o tebe píšu niekedy nezaslúžiš. Ale, žiaľ, niekedy aj áno. To že si pre médiá zaujímavý a píšu o tebe spôsobom, akým píšu, je predovšetkým tvoja zásluha a je úplne nereálne očakávať, že sa to dá nejakým spôsobom cenzurovať. Ak to chceš naozaj zmeniť, musíš začať od seba,“ písal Haščák v novembri 2017.
Počas vypovedania na súde k vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej pritom poprel, že by niekedy zasahoval do svojich médií, aby pomohol obvinenénemu Marianovi Kočnerovi. Denník Sme však uviedol, že v komunikácii, ktorú má k dispozícii, Haščák vyhovel niektorým Kočnerovým žiadostiam.
Týždenník Plus 7 dní už čelil viacerým podozreniam z článkov, ktoré vznikli na objednávku. „Intervenoval som v prípade Ruttkayová u šéfa vydavateľstva, aby sa jej prípad riešil štandardnou a férovou formou. Nevylučujem, že som intervenoval aj v iných prípadoch v tom zmysle, že nech podá (Kočner) žiadosť o opravu,” uviedol na súde Jaroslav Haščák.
Finančná skupina Penta ovplyvňovanie médií popiera. „Jaroslav Haščák nevie vysvetľovať každú vetu zo štyri roky starej privátnej komunikácie, keďže mu v súvislosti s médiami písalo množstvo ľudí,“ reagoval pre Sme manažér Penty pre externé vzťahy Martin Danko.
Katarína Šelestiaková v minulosti pracovala aj v Mafra Slovakia, vydavateľovi Stratégií, ako zástupkyňa šéfredaktorky Hospodárskych novín.