V minulosti sa napríklad objavili viaceré polemiky o pravosti podpisov. V roku 2016 sa pod lupu dostal Danko s podpisom pod poverením pre podpredsedu Andreja Hrnčiara.
„Pán Danko je podozrivý z toho, že zanedbal svoju povinnosť, a argument, že pán Hrnčiar môže viesť schôdzu, bol vyrobený dodatočne," uviedol vtedy poslanec OĽaNO Jozef Viskupič.
Danko sa tiež do parlamentnej histórie v ten istý rok zapísal s „kauzou horaliek“, keď zakázal v rokovacej sále konzumáciu jedál, nosenie tričiek či obmedzil dĺžku prejavov.
V polovici tohto septembra tiež v parlamente predstavili etický kódex poslanca, ktorý upravuje správanie poslancov. Podľa návrhu majú rešpektovať kolegiálne vzťahy, vyhýbať sa nedôstojným slovným prejavom, hádkam či zasahovaniu do slovného prejavu iného poslanca vrátane fyzických útokov. Návrh by sa mal do parlamentu dostať v októbri.
K ďalším parlamentným kauzám patrí aj to, že exposlanec Smeru Andrej Kolesík mal v roku 2012 pred tajnou voľbou rozdávať lístočky svojim poslancom s menami kandidátov do Správnej rady Ústavu pamäti národa. Kauzy sa však s parlamentom nespájajú iba v súvislosti s interným dianím.
K medializovaným a diskusie vzbudzujúcim správam patrí aj výmena lustra v rokovacej sále pre obavy z bezpečnosti či výstavba garáži v areáli Bratislavského hradu.