„S najväčšou pravdepodobnosťou sa už dnes dá hovoriť o nafukujúcej sa bubline. Spomínam si však, že keď bol bitcoin pred časom na tisícdolárovej hodnote, niektoré hlasy takisto hovorili o bubline. A dnes sme na 17-tisícovej hranici,“ prízvukuje Ďurik.
Povedať, kedy sa rast kryptomeny zastaví a nastane prudký prepad, je však podľa neho prakticky nemožné. „Tieto situácie sa volajú bublinou podľa nafukovania mydlových bublín. Keď ju nafukujete, tiež neviete odhadnúť okamih, kedy praskne. Taký spôsob asi neexistuje. Ak by bol, používali by ho všetci.“
A čo sa stane, keď k tomuto okamihu dôjde? Nasledovať bude klasický príklad rýchleho výpredaja a prudkého prepadu hodnoty. „Pád bitcoinu vydesí priveľa ľudí, ktorí už do pozície znova nevstúpia. Výsledkom bude rovnako rýchly prepad, ako rýchly bol rast bitcoinu počas posledného mesiaca. Táto digitálna mena môže ľahko stratiť viac ako polovicu hodnoty v priebehu niekoľkých dní,“ podčiarkla pre HN Markéta Šichtařová, riaditeľka spoločnosti Next Finance.