O napísanie prvej časti tohto článku som požiadal umelú inteligenciu, skrátene AI (z anglického artificial intelligence), konkrétne ChatGPT-4, aby napísala esej o histórii nemocnice Rázsochy. Chvíľu trvalo, kým som správne naformuloval otázky, ale potom, za pár desiatok sekúnd, som už čítal jej esej.
Ten zázrak vylustroval všetky články a ďalšie digitálne zdroje týkajúce sa problematiky nemocnice Rázsochy. Inak povedané, chatbot kompiloval hlava-nehlava, avšak nakoniec všetko zoradil správne do časovej osi.
Na rozdiel od našich troch vysokých ústavných činiteľov ja sa ku kompilácii priznávam dopredu a dobrovoľne. Nasleduje esej (o histórii nemocnice Rázsochy) vytvorený AI:
Čo napísala umelá inteligencia
„Nemocnica Rázsochy je projekt fakultnej nemocnice vrátane posluchární, laboratórií, internátov a ostatnej občianskej vybavenosti, tzv. kampus, plánovaný v bratislavskej mestskej časti Lamač.
Verejná súťaž na projekt novej fakultnej nemocnice s poliklinikou a priestormi Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave bola vyhlásená v roku 1969. Prípravu viedol hlavný architekt Jindřich Martin.
Príprava výstavby FNsP Bratislava – Rázsochy sa začala spracovaním projektovej úlohy a jej schválením 15. júla 1982. Projektová dokumentácia bola schválená 28. marca 1985. Rozhodnutie o umiestnení stavby nadobudlo právoplatnosť 15. októbra 1985.
Následne sa začali prípravné práce – výkupy pozemkov, príprava územia, príprava a postupné budovanie súvisiacich investícií (inžinierske siete, prístupové komunikácie...), ktoré sa realizovali až do roku 1991. Stavba bola zapísaná ako záväzná ú...
Zostáva vám 85% na dočítanie.