Dôvody sú čisto pragmatické. Podľa obvykle veľmi dobre informovaného novinára Marka Gurmana z agentúry Bloomberg by inteligentné prstene kanibalizovali na predajoch šikovných hodiniek. Chytré prstene dokážu rovnako ako inteligentné hodinky monitorovať životné funkcie, potrebujú k tomu však pripojený smartfón.
„Apple aktívne nevyvíja prsteň a neplánuje ho uviesť na trh,“ napísal Mark Gurman, „zobral by zákazníkov hodinkám Apple Watch.“
Pritom sa špekulovalo, že práve niečo ako šikovný prsteň by zapadol do ekosystému Applu, pretože popri obvyklých funkciách by slúžil aj na ovládanie pomocou gest. To by sa hodilo napríklad pre okuliare Apple Vision Pro.
Jediným veľkým výrobcom, ktorý sa rozhodol ponúknuť chytré prstene, je Samsung. Jeho prsteň Galaxy Ring je tak jediným šikovným prsteňom od veľkého globálneho výrobcu. Ďalšie inteligentné prstene ponúkajú menší a špecializovaní výrobcovia. Navyše to je zatiaľ pomerne okrajový segment trhu s nositeľnou elektronikou.
Apple sa mohol s konceptom chytrých prsteňov rozlúčiť aj z dôvodu ich opraviteľnosti. Galaxy Ring stojí 449 eur (u nás sa oficiálne nepredáva) a je podľa renomovanej spoločnosti iFixit, zaoberajúcej sa opravami elektroniky, prakticky neopraviteľný. Podľa spoločnosti je tak jeho životnosť iba dva roky. Nedá sa totiž u neho vymeniť batéria bez toho, aby sa úplne zničil. To ide proti filozofii Applu, ktorého výrobky sú navrhnuté tak, aby vydržali čo najdlhšie.