Apple AirPods Pro 2 FOTO: Apple
StoryEditor

Apple možno vybaví svoje slúchadlá kamerami. Na tvorbu selfies však slúžiť nebudú

09.07.2024, 07:30

Podľa nových informácií by spoločnosť Apple mohla do niekoľkých rokov osadiť niektorý z chystaných modelov slúchadiel AirPods kamerkami. Nič si s nimi však fotiť nebudete, slúžiť majú na zlepšenie ovládania.

Populárne slúchadlá AirPods sa možno v budúcnosti dočkajú celkom zásadnej novinky, tvrdí popredný analytik Ming-Chi Kuo. V slúchadlách by sa totiž niekedy okolo roku 2026 mohli objaviť zabudované kamerky. Na fotenie selfies vo vnútri uší však nebudú, namiesto toho budú využívať infračervené snímanie na určenie pohybu hlavy a objektov okolo nej. To má zlepšiť ovládanie ale aj vylepšiť zvukový prejav.

Infračervené kamerky v slúchadlách by mali obzvlášť vylepšiť užívateľský zážitok pri používaní v spojení s okuliarmi pre virtuálnu realitu Apple Vision Pro. Slúchadlá by mali byť schopné lepšie vnímať priestor okolo nich a ponúknuť tak presnejší priestorový zvuk. A ešte lepšie by to potom fungovalo v prípade, keby ste práve sledovali priestorové video v okuliaroch Vision Pro, tvrdí Kuo.

Novinka by však nebola zameraná len na majiteľa novej virtuálnej reality. Praktickejším využitím pre širší okruh zákazníkov by mohlo byť napríklad to, že kamerky by sledovali pohyb vašich rúk a mohli by tak rozpoznávať gestá, ktoré by zodpovedali rôznym povelom. Ovládať hlasitosť, preskakovať v albume medzi jednotlivými skladbami by ste tak mohli mávnutím ruky, bez nutnosti siahať priamo na samotné slúchadlo alebo vyberať mobil z vrecka.

Apple má ohľadom ovládania zariadenia gestami pohybu rúk už niekoľko patentov. Podobnú vec koniec koncov už využívajú majitelia najnovších hodiniek Apple Watch, ktoré tiež možno čiastočne ovládať pomocou špeciálneho gesta rúk bez priamej interakcie s displejom hodiniek. Tu to však nezariaďuje infračervená kamera, ale spolupráca akcelerometra a gyroskopu so strojovým učením.

Podľa Kua je už v pláne začať v továrňach Foxconnu vyrábať také infračervené senzory prispôsobené pre použitie v slúchadlách. Výrobca by mal byť schopný ročne vyprodukovať asi 18 až 20 miliónov senzorov. Tie by potom odhadom za dva roky zamierili do nových slúchadiel.

01 - Modified: 2024-07-11 11:50:47 - Feat.: - Title: Apple sa vďaka sprístupneniu platobnej technológie konkurentom vyhol pokute od EÚ 02 - Modified: 2024-07-10 14:32:32 - Feat.: - Title: Samsung nezabudol ani na slúchadlá. Séria Buds 3 prináša nový dizajn a integráciu umelej inteligencie 03 - Modified: 2024-07-08 15:27:26 - Feat.: - Title: Kandidát na lacný mobil roku? Zaujme cenou, parametrami a dizajnom, spoločnosť mu robia hodinky a slúchadlá 04 - Modified: 2024-07-08 15:29:30 - Feat.: - Title: Skvele vybavené slúchadlá značky, o ktorej ste možno nepočuli. Nestoja veľa a ovládanie im závidia aj AirPods 05 - Modified: 2024-07-06 22:00:00 - Feat.: - Title: Veľký únik ukázal parametre pripravovaných skladacích Samsungov. Prioritou bude model Flip
menuLevel = 2, menuRoute = style/tech, menuAlias = tech, menuRouteLevel0 = style, homepage = false
11. júl 2024 13:50