Boli to jedny z prvých skutočne elegantných smart hodiniek. V čase, keď mali iní výrobcovia prevažne smart
hodinky s hranatými tvarmi, prišli na trh jednoduché okrúhle hodinky Moto 360.
Nekričali, že ide o najnovšiu technologickú vychytávku a nedemonštrovali zbytočne agresívne svoju odlišnosť od tradičných analógových náramkových hodiniek.
Aj to stálo za slušným rozruchom a zaslúžili sa o potvrdenie trendu, že inteligentné hodinky nemusia nutne vyzerať ako zo sci-fi filmu. Moto 360 prvej generácie zároveň patrili k priekopníkom s operačným systémom Android Wear, ktorý pracoval v ich útrobách.
Tento systém vyrobil Google, a podobne ako Android v smartfónoch, aj Android Wear mohli využívať mnohí výrobcovia vo svojich inteligentných hodinkách. Našli ste ho teda aj v hodinkách od LG či Huawei.
Celé to znie, akoby sme hovorili o zariadení spred 20 rokov. V skutočnosti je však reč o hodinkách, ktoré vyšli len v roku 2014. Odvtedy však už bolo toľko druhov hodiniek a pribudlo také neskutočné množstvo výrobcov, že Moto 360 patria vo svojej triede naozaj k pionierom.
Iste, termín smart hodiniek je omnoho starší a v začiatkoch ho tvorili staré známe „digitálky“. Pojem inteligentných hodiniek sa však spája v posledných rokoch práve s hodinkami, ktoré majú pokročilý operačný systém, monitorujú srdcový tep, môžete cez ne odosielať správy, platiť či telefonovať.
Moto 360 prišli po dlhšej odmlke v tretej generácii a my sme boli zvedaví, kam sa za tie roky posunuli. Zaujímavosťou je, že firma Motorola už nestojí za ich vývojom. Moto 360 tretej generácie pochádzajú už od kanadskej spoločnosti eBuyNow.
Zostáva vám 85% na dočítanie.