Smart hodinky a náramky dokážu skutočne všeličo, no väčšinou sa ich funkcie odrážajú od ceny. Drahšie zariadenia teda dokážu omnoho viac ako lacné inteligentné náramky a obsahujú vyspelejšie technológie.
My sme sa preto rozhodli pozrieť sa na zúbok inteligentným náramkom, ktoré patria do tej najnižšej cenovej skupiny. Čo od nich môžete očakávať a ako obstáli v týždňovom teste? To už zistíte vo videu.
Aké náramky sme testovali?
Začnime od najlacnejšieho, ktorým je Xiaomi Mi Band 2 za cenu cca 24 eur. Ten zobrazuje informácie o prejdených krokoch, vzdialenosti, spálených kalóriách a zmeria srdcový tep. Prepojením so smartfónom prijíma notifikácie v podobe ikoniek (takže si ich nemôžete prečítať) a upozorní vás aj na prichádzajúci hovor. Zaujímavosťou je možnosť vymeniť si náramok. Ako obstál v teste sa dozviete vo videu.
Ďalším zariade boli inteligentné hodinky Manta SmartWatch za cenu okolo 30 eur. Boli papierovo najvyspelejším zariadením, pričom ako jediné boli samostatnou jednotkou - obsahovali totiž slot na SIM kartu, takže ste z nich mohli telefonovať či posielať SMSky.
Bohužiaľ, batéria pri plnej záťaži nevydržala napríklad monitorovať spánok. Ako jediné tiež nemerali počet prejdených krokov za deň. Na druhej strane - ponúkali fotoaparát a prehrával hudbu po spárovaní so smartfónom. Ako dopadol v teste sa dozviete vo videu.
Smart náramok Manta Viva Pro stoja asi 34 eur, merajú srdcový tep a po prepojení so smartfónom zobrazujú prichádzajúce hovory. Na displeji uvidíte aj počet prejdených krokov, vzdialenosť, spálené kalórie. Ako obstál v teste sa dozviete vo videu.
TCL MoveBand za asi 39 eur pôsobí celkom elegantne, no na displeji nezobrazuje informácie, ale len "bodky" a vibruje. Dokáže vás tak upozorniť na prichádzajúce správy, hovory, notifikácie z aplikácií. V aplikácii si však môžete prezrieť počet prejdených krokov, spálených kalórií i kvalitu spánku. Ako obstál v teste sa dozviete vo videu.
Smart náramok Amazfit Cor má cenu približne 56 eur. Obsahuje farebný dotykový displej a merač srdcového tepu. Ukáže vám počet prejdených krokov, počasie, prijíma notifikácie z eteleónu, ktoré si v malom náhľade môžete aj pozrieť. Dá sa cezeň spustiť monitorovanie behu. Ako obstál v teste sa dozviete vo videu.
Z testovaných zariadení je najdrahší Bellabeat Leaf, ktorý stojí asi 60 eur. Je určený ženám a ako jediný plní úlohu "inteligentného šperku". Môžete ho nosiť ako náramok, v balení však nájdete aj retiazku. V tom prípade môže byť z neho aj náhrdelník, no a vďaka dômyselnému patentu ho využijete aj ako brošňu. Počas behu som ho tak mala napríklad uchytený na tielku. Jeho senzory prenášajú dáta do smartfónu, takže tu si skontrolujete kroky, kalórie, vzdialenosť, spánok a v prípade športovania si aktivitu doplníte dodatočne. Ako obstál v teste sa dozviete vo videu.
Za zapožičanie náramkov ďakujeme spoločnosti Agem.