Slamkám z plastu odzvonilo. Nech žijú tie ekologické - papierové. Vyzerajú štýlovo a keď cez ne človek pije, hneď sa cíti bližšie prírode. Nesmiete ich však nechať ponorené v pollitri domácej malinovky viac ako päť minút.
Mojim deťom a ich kamarátom sa v ľadovej drti rozpíjali tak rýchlo, že na jeden pohár nápoja spotreboval každý tri slamky. A tým bolo popreté celé ekologické hľadisko týchto dizajnových kúskov.
Nebolo by nakoniec najjednoduchšie piť len tak? Bez slamky? Lenže skúste bez nich piť napríklad z módnych hrubých zaváracích pohárov, ktoré zaplavili hipsterské podniky.
Priestor nielen pre bacily
Ako ľudstvo stále prichádzame na niečo nové, avšak niekedy sa to ukáže ako slepá ulička. Napríklad prestavba malých kancelárií na moderné otvorené priestory, kde sú desiatky a aj stovky ľudí. Pôvodná myšlienka, oprášená z minulosti, bola však pozitívna - otvoriť pracovný priestor, a tým efektívne posilniť tímovú spoluprácu, komunikáciu a dynamiku zdieľania nápadov medzi kolegami.
Vybudovať pracovisko pre veľký počet ľudí umiestnených na jednom mieste bolo pre firmy jednoduchšie a aj ekonomicky menej nákladné. Tento koncept sa zo zámoria dostal postupne aj k nám. Hoci nebol kvôli nadmernému hluku na pracovisku a nedostatku súkromia zamestnancami prijatý s nadšením, rozširoval sa ďalej a ďalej - nehľadiac na priebežné výskumy, ktoré ukazovali, že nevýhody tohto uspôsobenia prevyšujú jeho očakávané klady.
Minuloročné výsledky štúdie Harvard Business School ukázali, že open space znižuje osobnú komunikáciu o 70 percent, zvyšuje dopisovanie mailom ...
Zostáva vám 85% na dočítanie.