Je to v podstate len jedno jazero. Je členité, s rôznymi zátokami, ku ktorému patrí aj ostrov. Napriek tomu, že z pohľadu z brehu to môže vyzerať, akoby ich bolo viac, kvôli čomu aj získalo názov Slnečné jazerá. Alebo aj Senecké jazerá. V lete je v tejto oblasti mimoriadne živo, za necelé tri mesiace letnej sezóny príde v rámci dovolenky na Slnečných jazerách viac ako milión turistov.
Miestne perly, o ktorých turista netuší
Senec však neponúka iba klasickú možnosť vo forme Slnečných jazier. Turistom, z ktorých mnohí o tom ani netušia, ponúka aj zážitok vo vedľajšom, menej známom Hlbokom či Striebornom jazere. To sú presne tie miestne perly a turistov je tam naozaj málo. Voda je v nich hlboká, v lete chladnejšia, no hlavne je výnimočne priezračne tyrkysová. Dostanete sa tam pritom aj bicyklom. Z centra mesta, kde bývam, je to asi 10 minút.
K týmto miestam sa mi viažu mnohé spomienky. Moje deti sa na Slnečných jazerách učili plávať, bicyklovať a dokonca v zime keď mrzlo, aj korčuľovať. Senec je mestom hlavne mladých ľudí. Je len 25 kilometrov od Bratislavy, a preto je lákadlom pre mladé rodiny s deťmi.
Pre mnohých ľudí z celého Slovenska, pracujúcich v Bratislave, je práve Senec ideálnym miestom na bývanie. Ceny nehnuteľností sú v porovnaní s hlavným mestom nižšie, ale občianska vybavenosť vrátane škôl, škôlok, nemocnice, bánk či obchodov je dostupná.
Často sem za mnou chodia aj priatelia, ktorí prídu na Slnečné jazerá aj za športom, kúpaním, na večerný koncert či do amfiteátra. Výnimočné sú ale chvíle, keď sa v lete vyberieme do bufetu na pečenú rybu či jedno orosené. V doprovode živej hudby: rocku, metalu či rapu, to žije na jazerách zábavou a množstvom ľudí, ktorí práve pre tieto chvíle tak milujú Senec. Ako ja.