Tunajšie pláže majú množstvo veľkostí i tvarov. Po taliansky sa im hovorí spiaggia, čo je prvé slovíčko, ktoré by ste sa pri ceste na Sardíniu mali naučiť. Milujete zlatistý jemný piesok? Máte ho mať. Vyhľadávate opustené zátoky, ukryté v skalách s obrovskými žulovými balvanmi? Nie je problém...
Je ich tu veľa, rovnako ako kamienkových brehov, ale aj tých s tmavým sopečným pieskom, či pláží zaplnených až po obzor slnečníkmi a hnednúcimi ľudskými telami. Akú časť z 1 800 kilometrov dlhého pobrežia si vyberiete, je len na vás.
Dolce Sardinia
Miestni obyvatelia by vám povedali, že na Sardínii by ste našli vlastne celé Taliansko. Dopoludnia z barov vonia espresso, vedľa predávajú smotanové gelato. Rozteká sa pod lúčmi páliaceho il sole, preto si miestni dajú radšej vychladenú ichnusu, tunajšie lahodné čerstvé nepasterizované pivo.
Tak nejako chutí vacanza - dovolenka, ktorá je tu vždy spojená s kávou, zmrzlinou, slnkom aj oroseným pohárom piva. Hoci znejú všetky tieto slovíčka jemne a taliansky, na Sardínii sa vyslovujú s oveľa tvrdším nádychom. Celú oblasť, ako kobylky, zaplavujú Taliani v polovici augusta (v tom čase sem určite necestujte), ale dovtedy a následne potom ju „milostivo“ prenechávajú turistom.
Sever ostrova je pokrvne spätý so Smaragdovým pobrežím čiže Costa Smeraldou. Tam kotvia najluxusnejšie jachty a možno tam nájsť najdrahšie butiky i beauty a wellness centrá, kde sa stretávajú celebrity a boháči. Práve sem lieta helikoptérou každý týždeň aj Bill Gates, aby si zahral štvorhru na kurte z najjemnejšej antuky.
V rovnakej oblasti nájdete aj luxusnú rezidenciu vlani zosnulého predsedu talianskej vlády Silvia Berlusconiho - leží na dohľad od najznámejšieho hotela Sardínie, päťhviezdičkového Cala di Volpe. Vila sa pýši súkromným prístavom a je postavená v originálnom štýle budov tradičnej rybárskej dediny.
Symbolmi mondénneho sveta sú aj ikonické prístavné mestečká
Zostáva vám 66% na dočítanie.