Český futbalista Patrik Schick. FOTO: Reuters
StoryEditor

EURO 2024: Kľúčový hráč Česka Schick si poranil lýtko, jeho štart proti Turecku je otázny

22.06.2024, 20:39
Autor:
TASRTASR

Patrik Schick strelil v dueli s Gruzínskom vyrovnávajúci gól v 59. minúte, no o necelých desať minút neskôr ho musel Hašek z trávnika stiahnuť.

Český futbalista Patrik Schick utrpel zranenie lýtkového svalu a jeho účasť v kľúčovom zápase ME proti Turecku je otázna. Po sobotňajšom stretnutí s Gruzínskom (1:1) to potvrdil tréner reprezentácie Ivan Hašek.

Český tréner po zápase uviedol, že 28-ročný útočník v nedeľu absolvuje vyšetrenia, ktoré povedia viac. "Pokiaľ ide o jeho zranenie, nie sme si veľmi istí, čo bude. Je to náš kľúčový hráč, vie dávať góly," citovala Hašeka agentúra DPA. Schick v rozhovore s českými médiami priznal, že netuší, ako to bude s jeho ďalším účinkovaním na turnaji.

Ak chcú pomýšľať na postup do vyraďovacej fázy, Česi musia v záverečnom skupinovom dueli proti Turecku vyhrať. Stretnutie v Hamburgu je na programe v stredu 26. júna o 21.00 h.

01 - Modified: 2024-06-22 18:07:01 - Feat.: - Title: Portugalci si zabezpečili postup do osemfinále a víťazstvo v skupine, Turkom nedali žiadnu šancu 02 - Modified: 2024-06-22 15:54:46 - Feat.: - Title: Slovákov čaká kľúčový duel o postup. Vieme, že musíme niečo zlepšiť a zmeniť, hovorí Kucka 03 - Modified: 2024-06-22 15:13:33 - Feat.: - Title: EURO 2024: Česi nepotvrdili úlohu favorita. Gruzínsko oslavuje historický zisk bodu 04 - Modified: 2024-06-22 12:07:14 - Feat.: - Title: Futbalový sviatok môže priniesť Nemecku miliardu eur 05 - Modified: 2024-06-22 09:32:00 - Feat.: - Title: Škoda, že sme si nechali ujsť takúto šancu. Prestali sme si veriť, hodnotí Škriniar prehru s Ukrajinou
menuLevel = 2, menuRoute = sport/euro-2024, menuAlias = euro-2024, menuRouteLevel0 = sport, homepage = false
22. jún 2024 20:39