Hráč Slovana Nino Marceli (zľava), kapitán Spartaka Roman Procházka a hráč Slovana Sharani Zuberu. FOTO: TASR/Lukáš Grinaj

Derby v Trnave vyhral Slovan, jediný gól strelil Barseghjan

19.10.2024, 20:02
19.10.2024, 20:23
Autor:
TASRTASR

Futbalisti Slovana Bratislava vyhrali v šlágri 11. kola Niké ligy na ihrisku Spartaka Trnava 1:0. Tradičné derby rozhodol v prospech úradujúceho majstra gól Tigrana Barseghjana v 69. minúte.

Duel sledovalo viac ako 13-tisíc divákov. Slovan sa dostal priebežne na prvé miesto v tabuľke o dva body pred Žilinu, ktorá má k dobru nedeľňajší domáci duel proti Banskej Bystrici.

Očakávaný súboj priniesol v prvom polčase kvalitný futbal vo veľkom tempe. Gólové šance mali na trnavskej strane dvakrát Ofori, na opačnej Strelec či Barseghjan.

V druhom polčase mal Slovan vyššie držanie lopty, dlho sa síce nedostával do zakončenia, v 69. minúte však "belasým" vyšla kombinačná akcia - Zuberu prihral na os šestnástky Barseghjanovi, ktorý z prvej poslal loptu do siete.

"Andeli" v závere dostali loptu do siete, po strieľanej prihrávke Zeljkoviča skóroval na zadnej žrdi Daniel, ale jeho zásah neplatil pre zreteľný ofsajd. Trnava tak zaznamenala prvú prehru v prebiehajúcom ligovom ročníku a na Slovan stráca zo štvrtej pozície 10 bodov. Barseghjan je s ôsmimi gólmi na čele tabuľky strelcov.

01 - Modified: 2024-10-22 21:30:25 - Feat.: - Title: Liga majstrov: Slovan má na konte tretiu prehru, nebodoval ani s Gironou 02 - Modified: 2024-10-22 13:31:18 - Feat.: - Title: Samuel Slovák pre HN: Girona je súper, na ktorého si Slovan môže trúfať. La Liga však má jedno špecifikum 03 - Modified: 2024-10-21 20:15:00 - Feat.: - Title: „Menší brat“ City nevie nadviazať na vlaňajšok. Dnešná Girona je slabšia, uznáva katalánsky novinár 04 - Modified: 2024-10-21 09:46:07 - Feat.: - Title: Tretia bitka v Lige majstrov: Slovan čaká oslabená Girona. Sú dominantní na lopte, varuje Weiss 05 - Modified: 2024-10-20 12:10:49 - Feat.: - Title: Provokatér aj hviezda ligy. Slovan si udržal temperamentnú oporu. Je pre nás nenahraditeľný, chváli ho Weiss
menuLevel = 1, menuRoute = sport, menuAlias = sport, menuRouteLevel0 = sport, homepage = false
22. október 2024 23:30