Slovenský hokejista Samuel Honzek (vľavo) a Jegor Šarangovič z Calgary Flames. FOTO: TASR/AP
StoryEditor

Samuela Honzeka vyhlásili za prvú hviezdu zápasu. Je to veľmi dobrý hráč, povedal tréner Calgary

01.10.2024, 08:02
01.10.2024, 09:27
Autor:
TASRTASR

V akcii boli aj Adam Sýkora (NY Rangers), Erik Černák (Tampa) a Martin Fehérváry v drese Washingtonu.

Slovenský hokejista Samuel Honzek sa opäť strelecky presadil v príprave na novú sezónu NHL. Devätnásťročný útočník skóroval v oslabení a aj vďaka jeho gólu Calgary zvíťazilo nad Seattlom 4:3 po predlžení.

V akcii boli v noci na utorok aj Adam Sýkora (NY Rangers), Erik Černák (Tampa) a Martin Fehérváry v drese Washingtonu.

Honzek sa predstavil v prvej formácii spolu s Nazemom Kadrim a Andrejom Kuzmenkom. Potvrdil výbornú formu v príprave, v 27. minúte ho počas početnej nevýhody našiel Jegor Šarangovič, Slovák obišiel Vincena Dunna a zasunul puk za Joeya Daccorda. Celkom odohral 15 minút a 39 sekúnd, zaznamenal aj plusový bod, dve strely a hit.

Honzekova akcia sa začína v čase 6:01

Po zápase ho vyhlásili za prvú hviezdu duelu. Útočník zatiaľ dostal šancu v piatich prípravných stretnutiach Flames a v štyroch z nich bodoval. Dokopy nazbieral sedem kanadských bodov (2+5). Jeho krajan a spoluhráč Martin Pospíšil nehral.

"Odkedy sa začala príprava, cítim sa naozaj inak, ako nový hráč. Každým zápasom a tréningom sa cítim sebavedomejšie a mám pocit, že som zapadol do tímu, kde hrajú chalani z NHL. Naozaj si to užívam. Zatiaľ je to dobré, ale snažím sa zostať pokorný, nebyť až príliš sebavedomý," uviedol 19-ročný Honzek pre klubovú TV. "Jednoducho ide na ľad a pracuje. Myslím, že to je presne to, čo chcete vidieť u mladého hráča. Viem, že po minulej sezóne sa všetci pýtali, či z neho bude NHL hráč. Nuž, je to hráč a veľmi dobrý. Naozaj sa tešíme, ako mu to momentálne ide," dodal tréner tímu Ryan Huska.

Hráči Rangers so Sýkorom prehrali na ľade New Jersey 1:3. Slovák strávil na ľade 12:47 minút a dosiahol jednu strelu na bránku. V drese domácich sa nepredstavili Šimon Nemec a Tomáš Tatar, ktorí sú s hlavnou skupinou v Prahe a pripravujú sa na piatkový prvý zápas základnej časti.

Prvýkrát v príprave hral obranca Černák. Jeho Tampa vyhrala nad Floridou 3:1. Slovenský bek odohral 18 minút a 58 sekúnd, mal jednu "plusku", strelu a dosiahol štyri hity. Za Panthers nehral Oliver Okuliar.

Fehérváry s Washingtonom uspeli na ľade Columbusu 3:2. Obranca bol tretím najvyťažovanejším hráčom tímu s časom 21:24 minúty. Zaznamenal aj plusový bod a strelu. Anaheim prehral s Los Angeles Kings 0:4, Pavol Regenda nenastúpil za Ducks.

01 - Modified: 2024-09-30 07:21:19 - Feat.: - Title: Patrik Koch bol najlepším hráčom na ľade, v drese Utahu si pripísal tri asistencie 02 - Modified: 2024-09-29 05:38:28 - Feat.: - Title: Slafkovský sa pobil v príprave NHL, obrancovi spôsobil tržnú ranu 03 - Modified: 2024-09-28 06:26:42 - Feat.: - Title: Okuliar strelil svoj prvý gól v príprave NHL, Florida však prehrala s Carolinou 2:8 04 - Modified: 2024-09-26 20:03:41 - Feat.: - Title: Slovenský talent srdnato bojuje o svoje miesto v NHL. Je to veľký prísľub pre náš hokej, chváli ho Feneš 05 - Modified: 2024-09-24 05:37:56 - Feat.: - Title: Samuel Honzek trikrát asistoval, Calgary zdolalo Edmonton
menuLevel = 1, menuRoute = sport, menuAlias = sport, menuRouteLevel0 = sport, homepage = false
04. október 2024 12:44