Slovenský krasokorčuliar Adam Hagara. FOTO: TASR/AP

Veľký úspech mladého Slováka. 17-ročný krasokorčuliar Hagara získal bronz na juniorskom šampionáte

02.03.2024, 13:18
Autor:
TASRTASR

Vo voľnej jazde si Adam Hagara tretiu priečku udržal a zlepšil svoj dosiaľ najlepší výsledok z juniorských šampionátov.

Slovenský krasokorčuliar Adam Hagara získal na juniorských majstrovstvách sveta v Tchaj-pej bronzovú medailu. Zlatý v súťaži sólistov bol Kórejčan Minkyu Seo, druhý skončil Japonec Rio Nakata.

Sedemnásťročný Slovák dostal v krátkom programe od rozhodcov známku 78,02, ktorá bola jeho osobným maximom a zaradila ho do okruhu adeptov na cenný kov. Vo voľnej jazde si Hagara tretiu priečku udržal a zlepšil svoj dosiaľ najlepší výsledok z MSJ. Tým bolo 14. miesto, ktoré obsadil na vlaňajšom šampionáte v kanadskom Calgary.

O tri týždne sa Hagara predstaví na MS v Montreale (20.-24. marca), ktorými uzavrie úspešnú sezónu. V rámci nej získal v decembri bronzovú medailu na juniorskej Grand Prix v čínskom Pekingu a na januárových ME v litovskom Kaunase obsadil 11. priečku.

Krasokorčuľovanie - MSJ v Tchaj-pej

muži: 1. Minkyu Seo (Kór. rep.) 230,65, 2. Rio Nakata (Jap.) 229,31, 3. Adam HAGARA (SR) 225,61, 4. Šunsuke Nakamura (Jap.) 215,46, 5. Francois Pitot (Fr.) 214,95, 6. Jaekeun Lee (Kór. rep.) 212,22

01 - Modified: 2023-08-27 19:41:02 - Feat.: - Title: Bývalá kanadská krasokorčuliarka zomrela vo veku 31 rokov pri autonehode
menuLevel = 1, menuRoute = sport, menuAlias = sport, menuRouteLevel0 = sport, homepage = false
27. september 2024 08:17