StoryEditor

Švédsko -- Fínsko 6:5 (1:3, 3:2, 2:0)

09.05.2003, 00:00

Švédska hokejová reprezentácia dokázala zvrátiť nepriaznivý stav stredajšieho štvrťfinálového zápasu MS s domácim Fínskom a postúpila po víťazstve 6:5 do semifinále, kde sa dnes o 20.00 hod. stretne so slovenským výberom. Zopakuje sa tak semifinále z vlaňajšieho šampionátu v Göteborgu, v ktorom Slováci Tre Kronor 3:2 zdolali až v samostatných nájazdoch po predĺžení. Švédi prehrávali v 27. minúte už 1:5. Po gólostroji Fínov však vystriedal Sala v bráne troch koruniek Tellqvist, ktorý už do konca zápasu nepustil za svoj chrbát ani jednu fínsku strelu. Švédi potom senzačne dokázali piatimi gólmi za sebou otočiť vývoj stretnutia, čím šokovali zaplnenú Hartwall Arenu. Víťazný gól strelil štyri minúty pred koncom Per-Johan Axelsson.
Švédsko -- Fínsko 6:5 (1:3, 3:2, 2:0), góly: 30. a 49. Forsberg, 5. M. Sundin, 29. J. Jönsson, 38. Höglund, 56. Axelsson -- 8. 10. a 27. Selänne, 19. Kallio, 26. Rintanen.

menuLevel = 1, menuRoute = sport, menuAlias = sport, menuRouteLevel0 = sport, homepage = false
03. október 2024 04:01