Na MS juniorov striebro Matiaška

09.02.2003, 23:00
Autor:
SITASITA

Slovenský biatlonový reprezentant Miroslav Matiaško si vybojoval na majstrovstvách sveta juniorov v poľskom stredisku Koscielisko vo vytrvalostných pretekoch na 15 km striebornú medailu. O 35 sekúnd ho predstihol Fín Jouni Kinnunen, ktorý sa tak stal majstrom sveta v tejto vekovej kategórii, bronz si vybojoval Čech Ondřej Moravec. Matiaško rovnako ako Kinnunen minuli na strelnici iba po jednom terči. Matej Kazár skončil na 24. mieste, Peter Regúly o päť priečok za ním. Výborne si počínala medzi dorastenkami Slovenka Janka Gereková, ktorá napriek štyrom trestným minútam za rovnaký počet chybných výstrelov na strelnici obsadila vynikajúce 4. miesto, čo bolo najlepším umiestnením ženskej časti výpravy na šampionáte.

menuLevel = 1, menuRoute = sport, menuAlias = sport, menuRouteLevel0 = sport, homepage = false
06. október 2024 13:30