Schmiedlová postúpila pri premiére do druhého kola na Australian Open

14.01.2014, 09:08
Autor:
tasr, stltasr, stl

Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová sa rovnako ako jej krajanky Daniela Hantuchová s Dominikou Cibulkovou a Magdalénou Rybárikovou prebojovala do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open. Pri premiére v seniorskej hlavnej súťaži v Melbourne si v úvodnom kole poradila s Maďarkou Timeou Babosovou po trojsetovej bitke 4:6, 6:4 a 7:5.

Jej ďalšou súperkou bude víťazka turnaja WTA v tasmánskom Hobarte Španielka Garbine Muguruzová Blancová. Schmiedlová v prvom sete za stavu 3:3 stratila podanie a Babosová po potvrdení brejku získala úvodný set vo svoj prospech. V ďalšom priebehu zápasu však mala navrch talentovaná Slovenka. V rozhodujúcom sete zverenka trénera Milana Martinca odskočila súperke na 3:0. Babosová zápas ešte zdramatizovala, odvrátila štyri mečbaly a vyrovnala na 5:5, no v koncovke napokon slávila úspech Schmiedlová.

dvojhra - 1. kolo:
Anna Karolína SCHMIEDLOVÁ (SR) - Timea Babosová (Maď.) 4:6, 6:4, 7:5

01 - Modified: 2005-12-02 14:56:46 - Feat.: 0 - Title: Pre spisovateľa je emigrácia vraždou
01 - Modified: 2024-08-11 13:17:40 - Feat.: - Title: Veľký ústup z medailových pozícií, košické vzopätie, ale aj kolaps. Aké sú slovenské olympijské odkazy? 02 - Modified: 2024-08-06 14:19:26 - Feat.: - Title: Schmiedlovej kouč: Od semifinále už bola atmosféra iná, tlak človek skrátka vníma. Je to však vždy privilégium 03 - Modified: 2024-08-03 09:53:20 - Feat.: - Title: Schmiedlovej tréner: Najlepšia zverenkyňa, akú som kedy mal, na Kaju som neskutočne hrdý 04 - Modified: 2024-08-02 16:06:12 - Feat.: - Title: Schmiedlová končí olympijskú púť bez medaily. Nestačila na svetovú jednotku 05 - Modified: 2024-08-02 08:24:51 - Feat.: - Title: Schmiedlová narazí na svetovú jednotku: Bude to veľmi ťažké, ale je to šanca niečo viac uhrať
menuLevel = 1, menuRoute = sport, menuAlias = sport, menuRouteLevel0 = sport, homepage = false
17. september 2024 00:49