Handzuš opäť strojcom víťazstva

20.01.2003, 23:00
Autor:
HNHNSITASITATASRTASR

Zámorská hokejová NHL mala v noci z nedele na pondelok na programe tri stretnutia. V súboji NY Rangers -- Philadelphia (2:4) boli opäť kľúčom k úspechu letcov dvaja majstri sveta Michal Handzuš a Radovan Somík. V 55. minúte dal Handzuš svoj šiesty víťazný gól sezóny a podobne ako noc predtým opäť po Somíkovej akcii. Domáci tím začal dobre, ovládol hru v prvej tretine, po ktorej viedol 2:0. Cez prestávku však tréner Philadelphie Ken Hitchcock zvýšil v šatni hlas a hostia duel otočili. "To, čom som povedal v šatni, by sa určite nemohlo objaviť v televízii na rodinnom kanáli," povedal po zápase s úsmevom Hitchcock, ktorého mužstvo prehrávalo po prvej tretine na strely na bránku 8:20. V druhej časti hry Flyers hru zlepšili a vyrovnali. Rozhodnutie potom prišlo po chybe 42-ročného kapitána Rangers Marka Messiera, ktorý stratil pri bránke puk, čo Handzuš využil na strelenie 14. gólu v sezóne. "Môj zámer bol vystreliť na bránku a pokúsiť sa o dorážku. Podarilo sa. Dnes som však nepodal dobrý výkon, o to viac ma teší, že sa ku mne priklonilo šťastie," povedal Handzuš, ktorému na presný zásah nahrávali Donald Brashear a Radovan Somík. Philadelphia tak zvíťazila v ôsmich z posledných deviatich zápasov a dostala sa do čela Atlantickej divízie. V zápase New Yorku Islanders s Atlantou (4:1) sa nepredstavil ďalší Slovák Ľuboš Bartečko, ktorý má stále poranené slabiny a v tejto sezóne odohral pre zranenia zatiaľ iba 13 zápasov
VÝSLEDKY
Atlanta -- NY Islanders 1:4, NY Rangers -- Philadelphia 2:4 (za hostí Handzuš 1+0, Somík 0+1), Detroit -- Vancouver 1:4.

menuLevel = 1, menuRoute = sport, menuAlias = sport, menuRouteLevel0 = sport, homepage = false
06. október 2024 18:27