Hrbatý v Montreale prerušil sériu prehier na turnajoch ATP

07.08.2007, 08:22
Autor:
SITASITA
Slovenský tenista Dominik Hrbatý postúpil do 2. kola dvojhry na turnaji ATP Masters Series Rogers Cup presented by National Bank (dotácia 2,45 milióna USD, tvrdý povrch Decoturf) v kanadskom Montreale.

Dvadsaťdeväťročný Bratislavčan, 32. vo svetovom rebríčku, zvíťazil v pondelňajšom stretnutí 1. kola nad takisto nenasadeným Nemcom Philippom Kohlschreiberom (37. v počítačovom poradí) za 95 minút 7:6 (6), 6:4. Slovák upravil bilanciu vzájomných súbojov s 23-ročným rodákom z Augsburgu na 3:1. Držiteľ šiestich singlových titulov vyhral na hlavnom okruhu ATP po prvý raz od aprílového podujatia v marockej Casablance a v rámci série Masters iba druhýkrát v tomto roku (na šiestom turnaji). Predtým prešiel úvodným kolom v apríli v Monte Carle. Na kanadskej súčasti AMS štartuje po šiesty raz. Predvlani sa práve v Montreale prebojoval do štvrťfinále, čo je jeho maximom z krajiny "javorového listu". Vlani v Toronte prehral v 2. kole. Hrbatý, ktorý 4.septembra podstúpi operáciu dlhodobo problémového pravého lakťa, sa medzi 32 najlepšími premiérovo stretne so Španielom Tommym Robredom. Siedmy nasadený vyhral minulý týždeň turnaj v poľskom Sopote.