LYŽOVANIE

02.03.2003, 23:00
Autor:
HNHN

SVETOVÝ POHÁR žien v Inbrucku -- zjazd: 1. Dorfmeisterová 1:31,51, 2. Wirthová (obe Rak.) +0,45, 3. Gergová (Nem.) +0,54, super-G: 1. Obermoserová (Rak.) 1:28,06, 2. Montilletová +0,21, 3. Götschlová +0,2. (hn)
TIEŇOM sobotňajšieho zjazdu žien v rakúskom Insbrucku bol ťažký pád a zranenia americkej lyžiarky Caroline Lalivovej. Sprvoti bezvládne ležiacej Američanke poskytla prvú pomoc lekárka rakúskeho tímu Brigitte Auerová, ktorá diagnostikovala bolesti chrbta a pravej nohy, avšak celková motorika tela 23-ročnej pretekárky nebola ohrozená. Komplexné vyšetrenia na klinike preukázali otras mozgu, pomliaždené pľúca a tri nalomené rebrá. (TASR)
SVETOVÝ POHÁR mužov v juhokórejskom Jongpjongu -- obrovský slalom: 1. Grünigen (Švaj.) 2:26,68, 2. Covili (Fr.) +0,17, 3. Miller (USA) +0,32 (1:13,77-1:13,23), slalom: 1. Palander (Fín.) 1:42,12, 2. Rocca (Tal.) 1:42,65, 3. Raich (Rak.) 1:43,56. (hn)
VÍŤAZOM 79. ročníka populárneho Vasovho behu sa stal Švéd Oskar Svaerd, ktorý zvládol 90 km trať medzi strediskami Saalen a Mora v čase 3:58,23. Na druhom mieste skončil so stratou jednej sekundy Nór Jörgen Aukland, treiu priečku obsadil Stanislav Řezáč (+2 s). Celkovo na podujatí štartovalo 14 000 bežcov. (TASR)

menuLevel = 1, menuRoute = sport, menuAlias = sport, menuRouteLevel0 = sport, homepage = false
20. september 2024 03:41