Zuzulová v tretej desiatke

05.02.2006, 23:00
Autor:
SITASITA
Víťazkou včerajšieho slalomu Svetového pohára zjazdárok, ktorý bol v nemeckom stredisku Ofterschwang generálkou na blížiace sa zimné olympijské hry v Turíne, sa po famóznom výkone v 2. kole stala Chorvátka Janica Kosteličová. Dvadsaťštyriročná zjazdárska univerzálka zo Záhrebu dosiahla v súčte oboch kôl čas 1:42,22 min a triumfovala s obrovským náskokom 1,33 s pred Rakúšankou Kathrin Zettelovou.

Víťazkou včerajšieho slalomu Svetového pohára zjazdárok, ktorý bol v nemeckom stredisku Ofterschwang generálkou na blížiace sa zimné olympijské hry v Turíne, sa po famóznom výkone v 2. kole stala Chorvátka Janica Kosteličová. Dvadsaťštyriročná zjazdárska univerzálka zo Záhrebu dosiahla v súčte oboch kôl čas 1:42,22 min a triumfovala s obrovským náskokom 1,33 s pred Rakúšankou Kathrin Zettelovou. Tretie miesto si vybojovala ďalšia rakúska slalomárka Marlies Schildová (+1,45). V 2. kole sa predčasne skončili nádeje dvoch spolufavoritiek: Rakúšanky Nicole Hospovej a Švédky Anje Pärsonovej, ktorá po 1. kole dokonca viedla. Víťazná Kosteličová si upevnila líderskú pozíciu vo Svetovom pohári. Vďaka dvadsiatemu šiestemu triumfu v kariére a piatemu v aktuálnej sezóne narástol bodový účet skvelej Chorvátky na čele SP na úctyhodných 1 382 bodov. Kosteličová navyše ako druhá žena v histórii po Rakúšanke Petre Kronbergerovej dosiahla v jednej sezóne víťazstvá v každej z piatich disciplín alpského lyžovania.
Slovenská reprezentantka Veronika Zuzulová obsadila v Ofterschwangu 22. miesto a do hodnotenia Svetového pohára si zapísala ďalších 10 bodov. Celkovo ich má na konte 33. Dvadsaťjedenročná Bratislavčanka sa v 1. kole predstavila so štartovým číslom 20 a rovnaké číslo svietilo pri jej mene aj vo výsledkoch po jeho skončení. V cieli mala na najrýchlejšiu Pärsonovú stratu 1,75 s. V 2. kole sa už deviata najlepšia slalomárka uplynulej sezóny SP nezlepšila. Zajazdila skôr na istotu a výsledkom bolo konečné 22. miesto so stratou 3,87 s na víťazku. Okrem Ofterschwangu bodovala Zuzulová v aktuálnom ročníku SP už iba v českom Špindlerovom Mlyne (16. miesto) a chorvátskom Záhrebe (23. miesto).