Zlato pre Jurkoviča

27.03.2006, 00:00
Autor:
SITASITA

Slovenský reprezentant Tomáš Jurkovič sa stal majstrom sveta v zimnom triatlone na šampionáte v nórskom Lillehameri v kategórii do 23 rokov. Jurkovič dosiahol v súčte troch disciplín (7,5 km beh, 12 km na horskom bicykli a 9 km na lyžiach) čas 1:43,26 h a v cieli mal náskok 38 sekúnd pred Rakúšanom Tomasom Jandlom. Bronz si v Sjusjoen Ski Arene vybojoval Talian Peter Viani. V hlavnej kategórii mužov elite sa z titulu tešil Nemec Benjamin Sonntag. Najlepší zo Slovákov Peter Bartoň skončil takmer so štvorminútovou stratou na 5. mieste. Zaujímavosťou je, že ôsmu priečku obsadil špecialista -- bežec na lyžiach Nór Anders Aukland. O tituly majsteriek sveta bojovali na rovnakej trati aj ženy. Šampiónkou sa stala Nemka Sigrid Langová. Slovenka Ľubomíra Kalinová skončila dvanásta.

menuLevel = 1, menuRoute = sport, menuAlias = sport, menuRouteLevel0 = sport, homepage = false
06. október 2024 17:25