Hneď ako sme povedali, že chceme investovať dva bitcoiny, podvodník začal byť extrémne nedočkavý a volať každých päť minút. Vďaka jeho výpovedi sme zistili, že okradli Slovákov už o viac ako 60-tisíc eur. Všetko telefonicky.
Využívajú pri tom rúško, ktoré mu ponúkajú kryptomeny. Transakcie sú nevystopovateľné a keďže využíva falošné meno, obete nebudú ani vedieť, koho udať.
Podvodníci sa po vyhlásení prezidentskej kancelárie, ktorá odmietla akékoľvek spojenie Petra Pellegriniho s reklamami, ktoré zneužívali jeho meno a hlas, adaptovali a reklamy už opäť bežia v rovnakej miere. Tentoraz však už nesmerujú na podvodnú firmu AkroInvest, ale na spoločnosti, ktoré ju nahradili.
Darované bitcoiny
Keďže osobné stretnutie s paňou z Akroinvestu nedopadlo podľa našich predstáv a ona ani len neprišla, pričom firma v to ráno zmizla, zvolili sme inú taktiku. Začali sme sa registrovať na všetky dostupné podvodné stránky a čakali na telefonát. Tentoraz sme však nemali záujem investovať niekoľko stoviek eur, ale kryptomeny.
S vymysleným príbehom o štyroch darovaných bitcoinoch (210 646 eur) sme sa snažili zaujať podvodníkov. A aj keď nás väčšina odmietla s tým, že prijímajú iba hotovosť, netrvalo dlho a narazili sme na nový koncept podvodu.
Muž s lámanou češtinou sa nám predstavil ako Andrej Müller zo spoločnosti „Slovnaft – MOL Group“. Priznáme sa mu, že sme nikdy neinvestovali, no ubezpečí nás, že to nie je problém.
Keď spomenieme, že chceme investovať polovicu nášho kapitálu (dva celé bitcoiny, v prepočte niečo vyše 105-tisíc eur), okamžite mení taktiku, presúva konverzáciu na „svoje“ súkromné číslo a vysvetľuje nám, že netreba urobiť nič iné, ako poslať financie na takzvanú kryptopeňaženku, ktorej adresu nám pošle.
Dohodneme sa, že si zavoláme o pol hodiny. Čakať sa mu však nechce – každých päť minút nás prezváňa a píše správy cez aplikáciu WhatsApp s tým, že „nemusíme s nikým nič riešiť, pretože on nám s transakciou pomôže sám“....
Zostáva vám 85% na dočítanie.