Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok. FOTO: TASR/Pavel Neubauer
StoryEditor

Šutaj Eštok: Musíme prestať šíriť politickú nenávisť. Bolo by veľmi zlé tento nebezpečný stav ešte vyhrocovať

15.05.2024, 17:48
Autor:
TASRTASR

Slovensko podľa ministra zažíva najhorší deň svojej demokracie. Poukázal na to, že prvýkrát za 31 rokov demokratickej zvrchovanej republiky sa stalo, že sa niekto rozhodol vyjadriť politický názor nie vo voľbách, ale so zbraňou na ulici.

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok bude robiť všetko pre to, aby sa útok nielen na predsedu vlády Roberta Fica, ale na celé demokratické zriadenie čo najrýchlejšie podrobne vyšetril.

image

VIDEO Roberta Fica postrelili na rokovaní v Handlovej. Strelec je v rukách polície, premiér je v životohrozujúcom stave

Zároveň je úlohou bezpečnostných zložiek postarať sa o bezpečnosť všetkých predstaviteľov štátu. Uviedol to na sociálnej sieti.

"Našou spoločnou úlohou je okamžite prestať šíriť politickú nenávisť. Emócie sú úplne prirodzene vybičované, ale bolo by veľmi zlé tento nebezpečný stav ešte viac vyhrocovať," povedal Šutaj Eštok.

image

Osobnosti reagujú na atentát na Fica: Stoltenberg je šokovaný a zdesený, európski lídri hovoria o ohavnom čine

Slovensko podľa ministra zažíva najhorší deň svojej demokracie. Poukázal na to, že prvýkrát za 31 rokov demokratickej zvrchovanej republiky sa stalo, že sa niekto rozhodol vyjadriť politický názor nie vo voľbách, ale so zbraňou na ulici. "A s úmyslom nie argumentačne, ale fyzicky zlikvidovať politického oponenta," poznamenal Šutaj Eštok.

Streľbu považuje za varovanie pre celú spoločnosť, že ak sa teraz ľudia nezastavia, zničia všetko, čo ich ako národ spájalo.

"Je to pre mňa osobne strašné sklamanie, ako naša spoločná snaha patriť do civilizovaného sveta tých najvyspelejších krajín zmenila za okamih nazmar," povedal šéf rezortu vnútra.

Útok si podľa neho zaslúži spoločné a jednoznačné odsúdenie. Tvrdí, že na takýto krok potom môže nadviazať zmierovanie národa a upokojenie vášní. "Je to naša jediná nádej do budúcnosti," podotkol.

 

01 - Modified: 2024-05-25 16:22:43 - Feat.: - Title: Ficov stav sa zlepšuje, parlament prijal uznesenie o zmierení, ale vlastne nikto nevie, ako má vyzerať 02 - Modified: 2024-05-25 12:26:13 - Feat.: - Title: Minister Šutaj Eštok je pripravený vyvodiť zodpovednosť, ak ochranka pochybila 03 - Modified: 2024-05-25 11:43:36 - Feat.: - Title: Zdravotný stav premiéra Fica sa zlepšil, potvrdili lekári 04 - Modified: 2024-05-25 06:32:27 - Feat.: - Title: Veľa bude záležať od toho, aký Robert Fico vyjde z nemocnice, hovorí publicista Hrabko 05 - Modified: 2024-05-24 13:41:34 - Feat.: - Title: Pellegrini končí, prichádza k dlhoočakávanej výmene. Vedenie Hlasu stavilo na Šutaja Eštoka
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
25. máj 2024 23:59