Bratislava si v rebríčku miest podľa kvality života mierne pohoršila, keď klesla na 83. priečku medzi 241, ktoré hodnotila spoločnosť Mercer. Na podobnej úrovni ako hlavné mesto Slovenska sú Budapešť (80. miesto), Soul (81.), Tchaj-pej (82.), Abú Zabí (84.) a Varšava (85).
V porovnaní s predchádzajúcim rebríčkom z roku 2019 Bratislava preskočila metropolu Spojených arabských emirátov. Spoločnosť zostavuje rebríček na základe vyhodnotenia kvality života z hľadiska zamestnaných cudzincov a ich rodín.
Praha klesla na 71. priečku. České hlavné mesto spolu s Varšavou a Budapešťou v posledných rokoch zaznamenali mierny pokles v dôsledku hospodárskej nestability, nepokojnej politickej situácie či sociálnej nerovnosti, tvrdí spoločnosť.
Na čele rebríčka je rakúska metropola Viedeň, nasledovaná švajčiarskym Zürichom a novozélandským Aucklandom.
Na Viedni hodnotitelia oceňujú jej bohatú históriu, architektúru a pulzujúci kultúrny život. Mesto podľa nich ponúka svojim obyvateľom celkovo vysokú kvalitu života.
V desiatke najlepších miest pre život z pohľadu cudzincov je hneď sedem európskych metropol. Okrem Viedne a Zürichu sú to Kodaň, Ženeva, Frankfurt nad Mohanom, Mníchov a Düsseldorf.
Dobre je na tom napríklad aj Amsterdam (14. priečka), Oslo (24. priečka), Štokholm (26. priečka) či Paríž (32. priečka).
Z miest niekdajšieho východného bloku najlepšie dopadol Berlín na 19. priečke a Lipsko, ktoré skončilo 59.
Najhoršie dopadla sudánska metropola Chartúm. Všeobecne zlú kvalitu života podľa rebríčka ponúkajú africké a niektoré blízkovýchodné metropoly, ako napríklad predposledné iracké hlavné mesto Bagdad.