Voľby by v apríli a začiatkom mája vyhral Smer-SD s podporou 16,2 percenta. Nasledovala by strana Hlas-SD s podporou 13,9 percenta a Progresívne Slovensko s 11,6 percenta hlasov. Vyplýva to z volebného modelu agentúry Median SK.
Oproti predchádzajúcemu modelu z marca zvýšila strana Roberta Fica svoj náskok pred subjektom svojho bývalého kolegu Petra Pellegriniho.
Do parlamentu by sa dostalo aj hnutie Sme rodina s podporou 9,2 percenta voličov. Strana SaS by získala 8,2 percenta, hnutie OĽANO 7,9 percenta, Republika sedem percent a KDH 6,8 percenta hlasov.
Pred bránami parlamentu by skončila strana Demokrati so štyrmi percentami, SNS s 3,5 percentami, ĽSNS a Aliancia s rovnakým ziskom 2,5 percenta, Za ľudí by získalo 1,8 percenta a iné strany by po sčítaní dostali 4,9 percenta hlasov.
Ochotu zúčastniť sa na hypotetických parlamentných voľbách deklarovalo 63 percent opýtaných, sedem percent respondentov zase uviedlo, že sa skôr neplánuje zúčastniť. Tretina dospelej populácie celkom odmietla účasť na voľbách.
V prepočte na kreslá v Národnej rade SR by ich Smer-SD získal 30, Hlas-SD 26, Progresívne Slovensko 21 a Sme rodina 17. Zhodne po 15 kresiel by pripadlo SaS a hnutiu OĽANO. Do parlamentu by zasadlo aj rovnako po 13 poslancov za Republiku a KDH.
Najvyšším volebným potenciálom disponujú strany Smer a Hlas. Ich volebný potenciál dosahuje úroveň takmer 25 percent. Nasledujú Progresívne Slovensko, Sme rodina a SaS. Pomerne vysokým volebným potenciálom disponujú aj strany OĽANO, KDH, Republika a Demokrati. Viaceré politické strany dosahujú pomerne vysoké hodnoty volebného potenciálu, na čo má vplyv najmä váhanie voličov, teda ich rozhodovanie sa medzi viacerými politickými subjektmi. Najväčším volebným jadrom aj naďalej disponuje strana Smer.
Volebný Potenciál pre každú stranu ukazuje, koľko percent hlasov by mohla strana aktuálne hypoteticky získať, pokiaľ by ju volili všetci, ktorí jej voľbu vážne zvažujú a nevylučujú svoju účasť na voľbách. Potenciál nemôžu naplniť všetky strany naraz - suma potenciálnych ziskov tak nedáva 100 percent.
Prieskum realizovali na vzorke 1943 respondentov od 1. apríla do 6. mája.