Väčšina obyvateľov Slovenska je znepokojená s tým, čo sa zverejňuje o Marianovi Kočnerovi. Vyplýva to z exkluzívneho prieskumu agentúry Focus pre TV Markíza.
Cieľom prieskumu bolo zistiť, či ľudia veria informáciám, ktoré o Kočnerovi zverejňujú médiá. Týka sa to najmä informácií z aplikácie Threema o tom, aký dosah mal Kočner na prokurátorov a sudcov.
Viac ako polovica celkovej populácie - 50,6 percenta respondentov, je týmito informáciami znepokojených, necelých 22 percent im neverí a takmer štvrtina (23 percent) ľudí ich nezaznamenala.
Agentúra rovnakú otázku položila aj voličom jednotlivých strán. Spomedzi voličov Smeru im neverí až 38,7 percenta respondentov a len 33,5 je znepokojených. 22,8 percenta voličov najsilnejšej vládnej strany ich nezaznamenalo.
Diametrálne iný pohľad majú voliči koalície Progresívne Slovensko a Spolu. Spomedzi nich je až 75,6 percenta opýtaných znepokojených a informáciám o Kočnerovi neverí len 11,8 percenta opýtaných. Veľmi nízky počet z nich tieto informácie nezaznamenalo, len necelých desať percent.
Z voličov Kotlebove ĽS NS je znepokojená necelá polovica, 28,7 percenta opýtaných im neverí. Veľmi podobné výsledky boli aj pri voličoch Sme Rodina. Z voličov KDH je znepokojených 59,4 percenta voličov, informáciám neverí len 13,3 percenta z nich. Až vyše 26 percent voličov kresťanských demokratov však medializované informácie nezaznamenali.
Tomu, čo sa objavilo v médiách verí aj menej ako polovica voličov SNS (47,9 percenta). Takmer 29 percent voličov národniarov im neverí.
Informáciami o vplyve Kočnera sú znepokojené dve tretiny voličov OĽaNO a až 84 percent voličov Za ľudí. Len sedem percent voličov Kiskovej strany im neverí. Veľmi vysoký podiel voličov, ktorí zverejnenej komunikácii veria, má aj opozičná SaS - 79,6 percenta.
Koaličný Most-Híd má zase veľmi vysoký podiel voličov, ktorí informácie nezaznamenali, až 35,5 percenta. Z tých, čo majú názor, je znepokojených 41,8 percenta z nich a informáciám neverí 22,7 percenta opýtaných.