Pre firmu Hyperloop One ide o finančnú injekciu v hodnote 85 miliónov dolárov. Britský podnikateľ sa tak pustil do ďalšieho biznisu, o ktorý má veľký záujem aj ďalší miliardár Elon Musk, informuje CNBC.
Musk je autorom myšlienky Hyperloopu, super rýchlej metódy potrubnej dopravy, ktorá zahŕňa tlakové kapsule. Založil tiež firmu The Boring Company, ktorá sa chystá vybudovať hyperloop tunely.
Či už ide o vesmírny závod alebo o budúcnosť vysokorýchlostného podzemného cestovania, Branson a Musk mapujú paralelné cesty do týchto špekulatívnych technológií. Bransonova spoločnosť Virgin Galactic tvrdí, že bude prvou komerčnou vesmírnou linkou na svete, zatiaľ čo Musk SpaceX už navrhuje a spúšťa rakety a kozmické lode pre NASA.
"Myslím, že je pravdepodobnejšie, že pôjdem do vesmíru ešte predtým, ako sa dostanem do mojej kapsule", povedal Branson, keď spoločnosť Virgin Group oznámila podiel v Hyperloop One - teraz už premenovanú na Virgin Hyperloop One. Taktiež poznamenal, že očakáva, že sa dostane do vesmíru do šiestich mesiacov.
Zatiaľ čo mnohí spochybnili životaschopnosť systému na prepravovanie ľudí vo vysokorýchlostných kapsuliach, Musk na Twitteri uviedol, že už dostal "verbálny súhlas" na trasu medzi New Yorkom a Washingtonom.
Muskovo a Bransonovo súperenie
Intenzívna súťaživosť medzi dvoma miliardármi má už svoju históriu aj v inom projekte. Podľa Bransonovej novej autobiografie sa dvaja miliardári zamotali na začiatku roka 2015, keď nespojili sily pri vývoji internetu vo vesmíre pomocou stoviek lacných satelitov.
"Zarmútilo ma, že Elon nezvážil spoluprácu s Larrym Pageom (generálnym riaditeľom Alphabet) a so mnou," napísal Branson. "Mohli by sme tým dosiahnuť ešte viac. Koniec koncov, sme priatelia." Namiesto toho sa Musk a Branson snažia priniesť lacné internetové pripojenie pre celé ľudstvo ako konkurenti.