Kým na prvom stretnutí sa personalisti zameriavajú na to, či spĺňate požiadavky na obsadzovanú pozíciu, overujú si fakty a odhaľujú základné črty vašej osobnosti, na druhom pohovore sa už ide viac do hĺbky. Jedným z hlavných dôvodov druhého kola pohovorov je testovanie kandidáta, jeho osobnosti a toho, ako bude táto osobnosť zapadať do firemnej kultúry.
Tu je pár tipov, ako sa treba na druhé stretnutie pripraviť.
Pýtajte sa, čo bude predmetom stretnutia
Každá informácia navyše vám pomôže k lepšej príprave. Ak sa budú zaujímať o logické či analytické myslenie, vyplňte si pár IQ testov na internete. Ak budú predmetom druhého kola vaše predchádzajúce projekty, vypíšte si na papier najdôležitejšie míľniky v doterajšej kariére.
Vyhnite sa osobným témam
V druhom kole pohovoru zvyknú byť kandidáti uvoľnenejší a často skĺznu aj do osobnejších rozhovorov. Buďte opatrný pri vyjadreniach: „Dodržiavanie termínov síce nie je moja silná stránka, ale nakoniec to vždy vypáli dobre“, alebo „Vždy som sníval o práci v zahraničí, ale skúsim to ešte chvíľu na Slovensku.” Ak prezradíte viac ako je potrebné, karty sa obrátia proti vám.
Vynechajte detaily z bývalej práce
Opis bývalého zamestnávateľa ako sociopata, alebo toho, ako ste zarábali desatinu z toho, čo požadujete od nového zamestnávateľa naozaj vynechajte. Kde má nový zamestnávateľ záruku, že takto nebudete hovoriť po čase aj o ňom?
Zdroj: Hľadačipokladov.sk