StoryEditor

Spoločnosť cargo-partner zdvojnásobí kapacitu logistického centra v Dunajskej Strede

16.11.2023, 00:00

Medzinárodný poskytovateľ prepravných a info-logistických služieb v utorok 14. novembra oficiálne zahájil výstavbu tretej haly iLogistics Centra v Dunajskej Strede, ktorou sa takmer zdvojnásobí skladová kapacita zo súčasných 27 600 na 50 000 paliet. Po spustení plnej prevádzky tu cargo-partner vytvorí 60 až 70 nových pracovných miest.

Spoločnosť cargo-partner pôsobí na Slovensku už 30 rokov a patrí medzi najúspešnejšie špedičné spoločnosti v krajine. V roku 2022 predstavoval jej obrat takmer 140 miliónov eur a aktuálne vo svojich pobočkách v Bratislave, Dunajskej Strede, Žiline a Košiciach zamestnáva vyše 200 logistických expertov.

Zvýšenie kapacity z 18 200 na 34 300 m²

iLogistics Centrum v Dunajskej Strede, je v prevádzke od roku 2012, pričom sa postupne rozrastalo, tak ako sa zvyšoval aj dopyt klientov po logistických riešeniach. Predchádzajúce rozšírenie v roku 2020 zvýšilo kapacitu skladu na 18 200 m². Vybudovanie tretej haly je štvrtou a poslednou fázou projektu, čím sa skladová kapacita logistického komplexu zvýši na 34 300 m² na celkovej ploche 60 000 m².

Nová A-class skladová budova bola navrhnutá s dôrazom na energetickú efektívnosť a na ploche 14 600 m² ponúkne regálový systém s kapacitou 22 400 paletových miest a stavebne oddelenú časť s plochou 1 500 m², ktorú bude možné využiť ako bezprašný sklad či rework zónu. Rýchlu a bezproblémovú nakládku a vykládku zabezpečí 22 nakladacích rámp a 2 drive in brány. Plánovaná je aj predpríprava na druhú priemyselnú umývačku prepraviek, jedna je v prevádzke v sklade od septembra.

image
cargo partner

Priame spojenie s terminálom Metrans

Vďaka strategickej polohe a prepojeniu s intermodálnym terminálom Metrans môže cargo-partner klientom ponúknuť časovú úsporu 1 až 2 dní a tiež nesporný ekologický a ekonomická efekt. „Prepojenie medzinárodného terminálu s našim skladom nám umožňuje zložiť kontajnery, ktoré do Dunajskej Stredy smerujú vlakom z prístavov Bremerhaven, Hamburg, Koper Rotterdam, Terst a Istanbul, priamo z vlaku k nášmu skladu bez nutnosti použitia ťahača. Na vykládku slúži 9 kontajnerových brán nášho cross docku. Rovnako to funguje aj v prípade exportu. Toto riešenie má výhodu aj pri ťažkom a nadrozmernom tovare, pre ktorý máme vyčlenenú samostatnú bránu.“ uviedol Tibor Majzún, Managing Director cargo-partner na Slovensku a Regional Director pre severo-východnú Európu. cargo-partner je zatiaľ jedinou spoločnosťou na Slovensku, ktorá takéto riešenie klientom ponúka.

Prevádzka v novej hale by mala byť spustená začiatkom štvrtého kvartálu 2024 a v prvej fáze by tu malo nájsť prácu 20 nových zamestnancov, pričom po spustení plnej prevádzky sa počíta so 60 až 70 novými pracovnými miestami.

image
cargo partner

Slávnostný výkop k  výstavbe novej skladovej haly

Oficiálneho zahájenia výstavby sa zúčastnili Dr. Johannes Wimmer, veľvyslanec Rakúska na Slovensku, Mag. Bettina Trojer, obchodná radkyňa Rakúskeho veľvyslanectva a Ing. Alena Blahútová Corporate Director Real Estate ATL Immoinvest,.

Zakladateľ a CEO cargo-partner, Mag. Stefan Krauter zdôraznil význam iLogistics Centra v Dunajskej Strede pre celú skupinu: „Náš slovenský tím patrí medzi najúspešnejšie v rámci skupiny a som rád, že rozpoznal a využil potenciál Dunajskej Stredy ako dôležitého intermodálneho hubu a pretavil ho do etablovaného a úspešne fungujúceho logistického centra. iLogistics Centrum Dunajská Streda je jedným z najdôležitejších železničných uzlov cargo-partner v Európe, čo nám umožňuje dodávať automobilové komponenty popredným výrobcom OEM vo viacerých krajinách strednej Európy. Vďaka rozšíreniu kapacít o tretiu halu cargo-partner ešte viac upevní svoju pozíciu lídra v tomto odvetví.“

Zameranie na skladovanie a logistiku

Priestory cargo-partner v Dunajskej Strede disponujú kapacitou pre uskladnenie 27 600 paliet a sú vybavené reguláciou teploty v rozmedzí +15 až +25 °C, čo umožňuje skladovať aj výrobky, vyžadujúce si osobitnú starostlivosť. Pre klientov je tu k dispozícii aj vyše 11 000 m² slúžiacich ako colný sklad. Na základe dlhoročných skúseností s manipuláciou s automobilovými, priemyselnými komponentami a high-tech strojmi, ako aj nadrozmernými nákladmi a projektovými zásielkami, poskytuje tím cargo-partner aj celý rad služieb s pridanou hodnotou, zabezpečujúc kvalitu a starostlivosť v každom kroku dodávateľského reťazca. Okrem iLogistics Centra v Dunajskej Strede cargo-partner prevádzkuje aj druhý sklad v Bratislave s kapacitou pre 14 000 paliet a plochou skladu 8 200 m².

menuLevel = 1, menuRoute = pr-clanky, menuAlias = pr-clanky, menuRouteLevel0 = pr-clanky, homepage = false
18. júl 2024 19:00