Nedá sa s tým nič moc robiť, cena vývoja stále rastie a inflácia ženie nahor ceny prakticky všetkého tovaru. Zvyšovaniu cien sa nevyhlo ani hráčske odvetvie. Tie najkvalitnejšie a najočakávanejšie hry v jednotlivých žánroch išli minulý rok hore v priemer o približne desať eur, uvádza iDnes.cz.
Ak si si teda chcel kúpiť nový remake kultovej The Last of Us, musel si si zaplatiť približne 60 až 70 eur. Niektoré hry v tejto cenovej hladine si však svoju hodnotu príliš neobhájili. Príkladom je napríklad ničím extra skákačka Fospoken v otvorenom svete, za dať ktorú 80 eur je naozaj veľa.
Neuveriteľná cena
Aj táto hra však ponúkne lepší pomer ceny a zábavy ako nová steamová hra nazvaná The Hidden and Unknown. Táto ani nie dvojhodinová vizuálna novela sa totiž predáva za 1949 eur. Nie, nejde o omyl, a jej autor sa v príslušnej kolónke neprepísal o dve tri nuly navyše, naopak, nezmyselná cena je hlavným stredobodom jeho propagácie.
„Proste som si svoju hru nacenil tak, ako mi to pripadá správne, čo je moje právo,“ vysvetlil autor svoju motiváciu reportérom magazínu The Gamer. Potom však svoju odpoveď predsa len viac rozviedol. Hra je vraj plná autobiografických prvkov, pôvodne malo dokonca ísť o knihu, preto teraz cíti, že by nebolo správne „predávať celý svoj život za pár eur.
Ide o kolekciu životných čriepkov istého Briana a opis niekoľkých málo situácií, ktoré vraj formovali jeho osobnosť. Celým príbehom sa potom vinie akási dejová línia o kríze mužskej maskulinity, ktorá hrozí spečatiť osud ľudstva. Ale nebojte sa, vraj to dobre skončí, pretože si Brian prečíta Sun-c‘ovo Umenie vojny, a tak sa konečne dostane z pazúrov intrikujúcej expriateľky.
Katastrofálne recenzie
Youtuber Matthew Werner, jeden z mála užívateľov, ktorí hru k dnešnému dňu zhodnotili na Steame, je však vo svojom hodnotení ešte príkrejší. „Autor je precitlivený sexistický šašo, ktorého by som snáď aj ľutoval, keby však jeho prázdne výlevy neboli také bezduché a evidentne napísané potenciálnym sériovým vrahom. Takto to vyzerá, keď píše človek, ktorý nikdy s nikým nehovoril a nenávidí všetko, čo je na tomto svete krásne. Nezmyselná mizantropická zlátanina, kde žiadna postava nehovorí ako človek, pretože jej autor človekom nikdy ani nebol,“ prezradil vo svojej recenzii.
Každopádne s ohľadom na hodnotenia tochto herného počinu a prehnanej ceny ju zrejme môžeš kľudne vynechať, alebo aspoň počkaj na nejakú poriadnu akciu. Tak niekde okolo hodnoty 99,95 percent.
Portál iDnes patrí do portfólia vydavateľstva Mafra, ktorého súčasťou je aj Brainee.