Vzorky boli po preštudovaní odvezené do Hokkaidského univerzitného múzea, kde sa Kakuimu a jeho tímu podarilo extrahovať štyri neporušené kapsuly vajíčok, pričom vo vnútri našli pozostatky plochých červov. Jeden červ bol ošetrený etanolom a dehydratovaný, aby ich vedci mohli zafarbiť a analyzovať, zatiaľ čo z dvoch ďalších extrahovali DNA, uvádza IFL Science.
Zásadné zistenie
Výsledky následne odhalili, že ich objav je rekordný - doteraz to totiž sú najhlbšie voľne žijúce ploché červy na Zemi. A nielen to - ich štúdie ukázali, že medzi vývojom hlbokomorských plochých červov a ich plytko číhajúcich bratrancov nie je veľký rozdiel.
„Táto štúdia poskytuje najhlbšie záznamy o voľne žijúcich plochých červoch a prvé informácie o ich raných štádiách života v priepastnej zóne, ktoré boli veľmi podobné tým v plytkých vodách,“ napísali Kakui a jeho spoluautor Aoi Tsuyuki vo svojej práci, ktorá bola publikovaná v časopise Biology Letters. Pre štúdiu boli zozbierané ďalšie vzorky, takže nás zrejme čaká ešte viacero zaujímavých objavov.