Historická štvrť La Candelaria s ikonickými farebnými nízkopodlažnými domčekmi skrčenými pod divokými andskými trojtisícovkami, uličkami plnými divadiel a hlavným námestím s pamätníkom vodcu latinskoamerickej revolúcie Simona Bolívara. Moderné univerzitné mestečko s viac ako stovkou univerzít, vysokých škôl a ďalších zariadení vyššieho vzdelávania, kde študujú najtalentovanejší mladí ľudia nielen z Kolumbie, ale i z ďalších krajín Južnej Ameriky. A tiež množstvo nenápadných múzeí s exponátmi nevyčísliteľnej ceny – zo zbierok bohatých mecenášov, pre ktorých sa umenie stalo doslova národným športom a vecou prestíže.
Aj taká je súčasná Bogota, metropola juhoamerickej Kolumbie. Krajiny, ktorá sa mnohým Slovákom dodnes spája s drogovým kráľom Pablom Escobarom, miliardovými zárobkami narkokartelov, ktoré svoj biznis postavili na pašovaní kokaínu do Európy, či bojom ľavicových povstaleckých skupín proti centrálnej vláde.
V tieni Ánd a Escobara
Realita Kolumbie je dnes iná. Pablo Escobar je už viac ako tri dekády mŕtvy, hoci jeho meno a typický portrét stále nájdete na tričkách, pohároch, pohľadniciach či iných suveníroch, ktoré sa vám snažia podstrčiť predavači na Bolívarovom námestí. Revolučné ozbrojené sily Kolumbie podpísali pred ôsmimi rokmi mierovú d...
Zostáva vám 85% na dočítanie.