Úroková sadzba narástla zo 650 na 800 percent. Tá by mala skrotiť neúnosnú infláciu, dosahujúcu v tomto roku 6500 percent. Obnovenie ekonomickej stability je pritom jednou z najväčších problémov terajšej vlády. Zimbabwe sa totiž v súčasnosti "pýši" najvyššou infláciou na svete, ako aj nedostatkom potravy, palív a zahraničných valút. Podľa ekonómov však posledné merania Gona odhalili, že tieto opatrenia nebudú dostatočne efektívne bez toho, aby sa najprv neodstránili podstatné problémy krajiny.
Až doposiaľ, jediným liekom vlády na zníženie inflácie bolo to, aby rezervná banka tlačila viac peňazí. Podľa pozorovateľov je však kľúčom k vyriešeniu zimbabwianskeho problému znížiť výdaje vlády, aj keď to tak do blízkej budúcnosti nevyzerá. Zatiaľ čo Gona hovorí, že inflácia pomaly klesá, súčasne varuje, že v budúcnosti by mohla narásť kvôli výdavkom na blížiace sa parlamentné aj prezidentské voľby v roku 2008.
Medzitým, predstavitelia krajiny tvrdia, že zabezpečia úver vo výške 200 miliónov dolárov, na zvýšenie importu zúfalo potrebných palív, hoci nie je jasné, ako chce vláda tieto peniaze vrátiť. Gona preto členov vlády skôr nabáda k diskusii, než aby šli hlavou proti múru smerom ku kontroverznému dlhu, ktorý občanom krajiny umožní získať majoritné vlastníctvo v zahraničných spoločnostiach.
Podľa Gonu merania centrálnej banky ukázali, že hnať sa proti legislatíve môže byť kontra produktívne. Vláda prezidenta Mugabeho preto navrhla nový zákon, ktorým obyvatelia získajú vyššiu mieru kontroly nad ekonomikou, napriek obavám, že by to v budúcnosti mohlo viezť k odchodu investorov z krajiny. A to by jej jednoznačne neprospelo.