Zariadenie, ktoré je určené predovšetkým pre ľudí s diabetom 1. typu, posiela údaje do smartfónu a zjednodušuje tak sledovanie stavu pacienta. Dr. Pratik Choudhary, konzultant na King's College Hospital v Londýne konštatuje: „Život s diabetom 1. typu pripomína chodenie po slepiačky na lane. Ste na ňom medzi vysokou a nízkou hladinou glukózy v krvi, a máte povolené len otvoriť oči štyri alebo päťkrát denne. Kontinuálny monitoring glukózy vám umožní mať oči otvorené stále a vidieť, kam idete.“
Prúdové snímače krvného cukru je potrebné vymeniť každý týždeň. Monitor, ktorý vyvinula americká firma Senseonics, je implantovaný pod kožu v hornej časti paže. Fluorescenčné svetlo svieti na krvné cievy a množstvo odrazeného svetla sa používa na výpočet hladiny cukru v krvi, ktorý je pravidelne odosielaný na smartfón.
Dr. Choudhary dodáva: „Vždy vedieť, aké sú vaše hladiny cukru v krvi, znamená, že môžete získať lepšiu kontrolu. Všetky doterajšie senzory na trhu vydržia maximálne týždeň a musíte ich vymeniť. Tento senzor vydrží tri až päť mesiacov.“
StoryEditor
Vedci začali testovať na pacientoch nepretržitý monitoring hladiny glykémií
Výskum z Veľkej Británie.