Koukal s Kožíškem skončili desátí

14.02.2006, 12:08
Autor:
iHNediHNedčtkčtk

Běžci na lyžích Martin Koukal a Dušan Kožíšek dnes obsadili v olympijském sprintu dvojic na 6x1,4 kilometru klasickou technikou desáté místo. Zlato získali Švédové Thobias Fredriksson a Björn Lind, kteří napodobili úspěch svých krajanek Anny Dahlbergové a Liny Anderssonové.
Koukal s Kožíškem obhajovali v týmovém sprintu bronzovou medaili z loňského mistrovství světa, v Oberstdorfu se ale jelo volnou technikou. České duo ztratilo šanci ještě před polovinou závodu, kdy Kožíšek v třetím z šesti okruhů nabral jedenáctisekundovou ztrátu a předal Koukalovi na předposledním devátém místě.

Mistr světa z volné padesátky na MS 2003 Koukal nakonec dovezl český tým po dalším Kožíškově propadu do cíle na poslední příčce se ztrátou 46,7 sekundy. Pro zlato si famózním finišem dosprintoval Lind a nechal za sebou favorizované Nory Jense Arneho Svartedala a Tora Arneho Hetlanda a ruský pár ve složení Ivan Alypov, Vasilij Ročev. Slováci Ivan Bátory s Martinem Bajčičákem obsadili osmou příčku.