Trochu svojrázne zaobchádzanie polície s verejnými prostriedkami sa rieši rôzne po svete. V susednom Česku vzbudilo pozornosť zabavené Ferrari 458 Italia, ktoré Polícia Českej republiky používa pri tuningových akciách a na výstavách. V minulosti sa náležitej publicity dočkali aj Fordy Mondeo ST220, kritizované za kožené čalúnenie a luxusnú výbavu. Mestská polícia v Táboře zase novo využíva ako prvá v Českej republike Teslu Model Y.
Na Slovensku nájdeme v službách polície najmä výrazne zelenú Audi RS Q3, ktorá slúži prevažne diaľničnej „pume“ pri stíhaní rýchlych previnilcov a vodičov, ktorí porušili dopravné predpisy. Okrem toho môžeme stretnúť aj vozidlá vybavené radarom v podobe napríklad Mercedes-Benz Triedy C (C400), BMW 340i alebo klasické civilné Passaty, Superby či Audi A4.
V rámci modernizácie vozového parku prišli potom s novými polepmi modely ako Audi A6, hybridné BMW X3 či Toyoty RAV4 alebo modely Toyota Hilux a ďalšie. Čisto elektrické automobily by ste však u nás, respektíve u slovenskej polície, zrejme hľadali len márne. Iné je to v zahraničí – Tesla Cybetruck je totiž aj proti vyššie spomínaným autám absolútnym extrémom, píše iDNES.cz.
Aj v neporovnateľne bohatšej Kalifornii novo pôsobí jej policajná verzia ako päsť na oko. Pozdvihnutie však vzbudil najmä fakt, že aj keď je tento monštruózny pick-up vybavený na to, aby sa dal využiť na mimoriadne udalosti v bežnej praxi, nemá byť primárne používaný na pravidelné hliadky. Tak na čo vlastne slúži nie práve lacný elektromobil značky Tesla?
Dobíjať a imponovať
Namiesto hladkovania a bežných činností tamojšej polície vraj bude Cybertruck slúžiť ako propagačný nástroj, najmä v programe protidrogovej osvety. Policajti tak budú túto teslu voziť do škôl a na akcie, na ktorých budú komunikovať so študentmi a komunitou. Bežné hybridné hliadkové vozidlá Ford Police Interceptor vraj nie sú pre tieto potreby dostatočne „cool“.
Zostáva vám 74% na dočítanie.